Dermaroller - piękna i gładka skóra w domu

Każda kobieta marzy o zdrowej, elastycznej młodej skórze bez najmniejszych śladów zmarszczek i blizn, stara się z całych sił zachować młodość i urodę, ale z wiekiem skóra traci elastyczność i wizyty u kosmetologów stają się nieuniknione. Zabiegi te nie są zbyt przyjemne, kosztowne i wymagają dużo czasu.


Na szczęście, nauka nie stoi w miejscu i z pomocą kobietom przychodzi dermaroller, który stał się prawdziwym przełomem we współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej.

Dermo roller to urządzenie do pielęgnacji skóry, które pomaga odmłodzić skórę, leczyć blizny oraz przebarwienia po trądziku i niwelować oznaki starzenia. Takie urządzenia mogą być używane nie tylko w klinikach medycyny estetycznej, ale również podczas pielęgnacji skóry w domu.

Jest to wałek kosmetyczny pokryty wieloma małymi igłami, które w kontakcie ze skórą je przebijają. Ponieważ nakłucia igłą są małe i uważane za powierzchowne że dermo roller stymuluje komórki skóry bez jej uszkadzania.

Zasada działania takiego urządzenia została zaprojektowana w taki sposób, aby bariera naskórkowa pozostawała nienaruszona. 

W domu dermo roller wykorzystywany jest do zwalczania oznak starzenia, takich jak utrata jędrności skóry, pojawianie się zmarszczek mimicznych, a także do zniwelowania blizn i nierówności. Zabieg ten może pomóc zmniejszyć rozmiar porów lub produkcję sebum, co jest szczególnie ważne dla osób z tłustą cerą. Niektórzy używają dermarollera po to, aby spróbować wyeliminować lub zredukować rozstępy.

W klinikach medycyny estetycznej i w domu dermarollery najczęściej stosuje się w leczeniu blizn potrądzikowych, zapobieganiu zmarszczkom i zwiększeniu produkcji kolagenu. Procedura jest prosta: cienkie igły wnikają w powierzchnię skóry, zaburzając strukturę tkanek i stymulując przepływ krwi, dzięki czemu nowa tkanka jest zdrowsza i doskonalsza pod względem tekstury.

Ale kupno dermarollera to tylko połowa sukcesu. Ważne jest, aby zrozumieć, jak prawidłowo go używać i jaką długość igieł wybrać. 

Igły dermarollera różnią się kilkoma parametrami: materiałem, ilością i długością. Zwykłe igły bardzo szybko się utleniają i stają się bezużyteczne. Igły z metali szlachetnych są trwałe, tyle że kosztują niewiele więcej niż zwykłe igły.

Kupując dermaroller, również warto zwrócić uwagę na liczbę igieł.

Osobom o wrażliwej skórze wystarczy dwieśćie igieł. Dla skóry grubszej, na przykład ciała - pięćset i więcej. W przypadku wrażliwych obszarów, na przykład skóra wokół oczu, ust, nosa odpowiednie są dermarollery o długości igły do 0,3 mm, które delikatnie przebija skórę nie powodując przy tym bolesnych odczuć.

Podbródek, czoło i policzki można obrabiać igłami do 0,5 mm. Podsumuwując, dermo roller to proste w obsłudze urządzenie do pielęgnacji skóry oparte na zasadach terapii mikroigłowej. Terapia mikroigłowa stymuluje syntezę kolagenu w wyniku uszkodzenia warstwy rogowej naskórka.

derma roller

Jakie ma efekty dermo roller?

Przebarwienia

Dermarollery z igłami od 1 do 1,5 mm mogą leczyć skórę uszkodzoną przez promienie UV i skłonną do sezonowej pigmentacji.
Drobne i głębokie zmarszczki.

Za pomocą dermarollera można usunąć drobne lub głębokie zmarszczki, w tym tak zwane kurze łapki i zmarszczki mimiczne na czole.

Nawilżenie i odżywienie

Po zastosowaniu dermarollera każdy produkt, czy to krem, maska czy serum wniknie w skórę. Oznacza to, że efekt po dermarollerze można zobaczyć już po pierwszym zabiegu.

Blizny

Tkanka bliznowata jest dobrze rozcinana igłami 1,5 mm, natomiast trądzik należy leczyć igłami 1 mm. Za pomocą dermarollera, blizny zostaną zminimalizowane w ciągu jednego miesiąca.

Starzenie się skóry

Dzięki aktywnej stymulacji kolagenu, dermaroller sprawi, że skóra stanie się bardziej elastyczna i jędrna, a zmarszczki mniej widoczne.

derma roller 3

Serum do zabiegu dermarollerem - czy jest niezbędne?

Potwierdzono, że serum, jeśli jest aplikowane podczas zabiegu dermarollerem, wzrasta o prawie 85%, podczas gdy przy normalnym stosowaniu liczba ta nie przekracza nawet 7%.

W ten sposób następuje całkowite odżywienie, nawilżenie i odbudowa tkanek, co oznacza, że serum zadziała w pełni nie tylko na powierzchni, ale również od wewnątrz.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze serum do zabiegu dermarollerem?

1. Brak składników chemicznych i barwników

2. Lekkość konsystencji
3. Dobra absorpcja
4. składniki aktywne, najlepiej pochodzenia naturalnego.


W wyniku stosowania dermarollera & serum można osiągnąć doskonałe rezultaty, porównywalne z zabiegiem mezoterapii wykonanym w klinice medycyny estetycznej. 

mezoterapia igłowa

Dermo roller - jak używać?

Ważne jest, waby urządzenie zostało wysterylizowane przed i po każdym użyciu. Pomogą w tym roztwory alkoholu lub środki dezynfekujące. W razie potrzeby na powierzchnię twarzy można nałożyć serum. Po zabiegu na skórę nanieść środek łagodzący. 

Stosując dermo roller na twarz, należy kolejno obrabiać pięć fragmentów twarzy: powyżej po prawej stronie czoła i policzka, powyżej po lewej stronie czoła i policzka, bezpośrednio pod oczami i pod policzkami wzdłuż linia owalu twarzy, z lewej strony pod oczami, czoło i wokół ust.

Nie zaleca się stosowania dermarollera w przypadku problemów z krzepnięciem krwi lub podczas stosowania leków. Dermarollerów nie należy stosować na obszary skóry dotknięte egzemą, oparzeniami słonecznymi lub opryszczką.

Przyjmowanie suplementów zawierających witaminy A i C może pomóc w zwiększeniu produkcji kolagenu. Jeżeli po zabiegu wystąpi ból, należy założyć okład z lodu.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie