Mikrodermabrazja korundowa w medycynie estetycznej

Masz problemy z przebarwieniami, trądzikiem albo łuszczącym się naskórkiem? Wyobraź sobie, że istnieje zabieg, dzięki któremu zwiększa się w Twojej skórze ilość kolagenu i elastyny, a wszystkie wspomniane problemy - odchodzą w niepamięć.

Z jego pomocą możesz w sposób łagodny wygładzić skórę, zredukować nierówności i poprawić jej wygląd. Brzmi wspaniale? Całe szczęście, że opisywany zabieg nie leży w sferze wyobrażeń, ale jest na wyciągnięcie ręki! Poznaj mikrodermabrazję korundową. 

Czym jest mikrodermabrazja korundowa?

Nazwa zabiegu bierze się z zastosowania wodorotlenku glinu - kodoru. Jest on wystrzeliwany pod dużym ciśnieniem za pomocą specjalistycznego sprzętu obsługiwanego przez kosmetologa.

Strumień kryształków wodorotlenku glinu trafia na skórę za pomocą specjalnej głowicy, którą jest dociskana i kierowana odpowiednimi ruchami. Dzięki tej czynności usuwa się zrogowaciały naskórek.

Dzięki mikrodermabrazji skóra jest systematycznie oczyszczana warstwa po warstwie. Jest to zabieg bardzo łagodny, nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Dzięki temu, że mikrodermabrazja korundowa cieszy się bardzo dużą popularnością.

Nasze przykładowe produkty:

Uwaga! To nie dla Ciebie, jeśli...

Nim zdecydujesz się na zabieg mikrodermabrazji korundowej - upewnij się, że nie cierpisz na chorobę lub inne dolegliwości, które uniemożliwiają wykonanie na Tobie czynności z zastosowaniem wodorotlenku glinu.

Jeśli zmagasz się z aktywnym ropnym trądzikiem, łuszczycą, trądzikiem różowatym - skonsultuj się z lekarzem dermatologiem, który na pewno poradzi Ci, jakie poczynić kroki będąc w Twojej sytuacji. W Twoim przypadku zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów, ale może pogorszyć sytuację.

Wiele wątpliwości budzi wśród kobiet kwestia ciąży, laktacji i menstruacji, a jednoczesnego podchodzenia do zabiegu. Wszystko zależy od tego jak przebiegają u Ciebie wspomniane zmiany w organizmie.

W przypadku ich występowania można bez problemu poddać skórę zabiegowi mikrodermabrazji korundowej! Jeśli jednak nadal masz obawy co do tego, czy na pewno jest to zabieg dla Ciebie i czy Ci nie zaszkodzi na konkretnym etapie - skonsultuj się z lekarzem.

Ten zabieg to strzał w dziesiątkę, jeśli...

Główne wskazania, by wykonać ten zabieg to trądzik pospolity bez stanów zapalnych, powierzchniowe blizny czy nadmierne rogowacenie naskórka.

Ten rodzaj mikrodermabrazji będzie dla Ciebie idealny, jeśli myślisz o tym, by pozbyć się rozstępów, płytkich zmarszczek czy przebarwień. Mikrodermabrazja korundowa jest dla każdego rodzaju skóry i dla osoby w każdym wieku! Sprawdzi się również idealnie przy problemach z łojotokiem, rogowaceniem okołomieszkowym czy brakiem napięcia i elastyczności skóry. 

Zadbaj o to, co przed i po zabiegu!

Czy wiesz, że musisz się dobrze przygotować do zabiegu mikrodermabrazji korundowej, by cieszyć się w pełni jej efektami? Przed zabiegiem koniecznie nie stosuj kosmetyków, które mogą podrażnić Twoją skórę ani nie wykonuj czynności, które naruszą warstwę rogową naskórka! Zaleca się nie stosować peelingów ani nie depilować się woskiem. 

Po zabiegu mikrodermabrazji korundowej unikaj mrozu, wiatru i chroń skórę przed szkodliwymi, słonecznymi promieniami UV.

Zastanawiasz się czy po zbiegu mikrodermabrazji korundowej mogą pojawić się jakieś objawy niepożądane? Wiesz już, że to jest to kosmetyczna procedura, która jest wobec skóry bardzo delikatna.

Zdarza się jednak, że już w trakcie zabiegu skóra reaguje na wodorotlenek glinu w sposób, który można wprost odczytać jako alergiczny. Pojawia się rumień, z którym wiąże się często poczucie gorąca. Warto zachować spokój i poczekać aż te objawy ustąpią. Dla cierpliwych prawdziwą nagrodą jest skóra zdrowa, gładsza i lśniąca.

W zależności od tego czego potrzebuje Twoja skóra

Jak często trzeba wykonywać mikrodermabrazję korundową, by cieszyć się piękniejszą skórą? Już po pierwszy zabiegu dostrzeżesz zmianę! Zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów. Jeśli jednak decydujesz się na konkretną ilość - skonsultuj to z dermatologiem.

Ważna jest systematyczność, ale również przerwy! Naskórek ulega rogowaceniu co kilka dni i trzeba pozwolić mu na ten proces. Przekonaj się czego potrzebuje Twoja skóra.

Od jej właściwości i od Twoich potrzeb zależy na ile zabiegów mikrodermabrazji się zdecydujesz. Na zabieg jakim jest mikrodermabrazja korundowa warto udać się do salonu kosmetycznego, który słynie z profesjonalnych personelu i sprzętu najwyższej jakości.

Mikrodermabrazja korundowa - efekty

Dzięki mikrodermabrazji korundowej kolagen i elastyna grają główne skrzypce w Twojej skórze! Od razu możesz zauważyć, że jest ona napięta, a wszelkie zmiany trądzikowe przestały istnieć.

Po serii zabiegów mikrodermabrazji korundowej skóra przechodzi prawdziwą metamorfozę. Co powiesz na brak zmarszczek i przebarwień, a do tego dużo lepsze nawilżenie i poprawę kolorytu cery? Korzystając z zabiegu z zastosowaniem wodorotlenku glinu możesz cieszyć się wspaniałymi efektami przez długi czas. Zapraszamy do kontaktu. Nasz przedstawiciel handlowy zaproponuje Państwu urządzenia kosmetyczne i medyczne.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie