Jakie zabiegi pod oczy oferuje medycyna estetyczna?
Zabiegi pod oczy - jak zaradzić zmarszczkom i workom pod oczami?
Skóra wokół oczu jest delikatna i bardzo cienka, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Jej wygląd zdradza, ile mamy lat, jak się czujemy i czy jesteśmy zmęczeni bądź zestresowani. Możemy zatroszczyć się o nią w domu, ale żeby przywrócić jej blask, należy poddać je zabiegom medycyny estetycznej. Zabiegi pod oczy przywracają jędrność skórze wokół nich i nadają promienny, młodzieńczy wygląd.
Jakie zabiegi pod oczy można zastosować w domu?
Należy wiedzieć, że skóra po 25. roku życia traci kwas i kolagen, a co za tym idzie, na skórze ujawniają się oznaki starzenia się, np. zmarszczki. Oto kilka wskazówek, co można zrobić dobrego dla skóry pod oczami przebywając w domowym zaciszu.
- Ważne jest używanie kremów wzbogaconych w filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV. Skórze pod oczy potrzebne są takie składniki, jak: witamina C, peptydy, retinol, kofeina czy ceramidy. Zawiera je większość kremów dostępnych w drogeriach. Sami możemy wybrać skład takiego kremu, jak i dopasować go do określonego rodzaju cery. Obecnie możemy korzystać z dobrodziejstwa Internetu, by dokonywać zakupy drogeryjne, nie wychodząc z domu. W doborze odpowiedniego kremu pomogą wirtualne asystentki, z którymi można zamienić parę słów poprzez czat (z reguły jest on dostępny po prawej stronie internetowej wersji drogerii).
- Zabiegi pod oczy, takie jak masaż twarzy czy zimne okłady są doskonałym rozwiązaniem na ukojenie zmęczonej skóry wokół nich. W obu przypadkach sprawdzą się kostki lodu. Wystarczy wsypać je do miski z wodą, a następnie zanurzyć w nich twarz na kilkadziesiąt sekund. To wspomoże krążenie i poprawi jędrność skóry. Drugim sposobem jest masaż twarzy przy pomocy woreczka wypełnionym kostkami lodu. Efekt? Elastyczna skóra i odprężenie.
- By powstrzymać proces powstawania doliny łez, warto zastosować okłady z naparu czarnej lub zielonej herbaty. Substancje w nich zawarte działają przeciwobrzękowo i ściągająco. Herbatę w torebkach należy zaparzyć i schłodzić w lodówce, a następnie nałożyć na skórę twarzy na około kwadrans. Zamiast herbaty doskonale sprawdzi się rumianek czy ziele świetlika lekarskiego.
- Okłady ze świeżego ogórka lub ziemniaka również są dobrym sposobem na dolinę łez. Warzywa te mają działanie ściągające, wygładzające i oczyszczające. Mogą dość e usunąć obrzęki i cienie pod oczami.
- Przy wieczornym zmywaniu makijażu trzeba pamiętać, by skórę wokół oczu wycierać delikatnie, a unikać mocnego pocierania. Ten zabieg pod oczy sprawi, że skóra będzie wolniej poddawała się starzeniu.
Zabiegi pod oczy z zakresu medycyny estetycznej
Poza domową pielęgnacją, warto przyjrzeć się zabiegom pod oczy oferowanym przez profesjonalne salony kosmetyczne. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują:
Mezoterapia igłowa pod oczy
Mezoterapia igłowa pod oczy pomoże na takie dolegliwości jak zmarszczki, wiotkość skóry, worki i opuchnięcia pod oczami, zmęczone spojrzenie oraz cienie pod oczami. Zabieg ten poprawia mikrokrążenia, dzięki połączeniu peptydów biochemicznych, co redukuje opuchnięcia i cienie pod oczami.
Ponadto napina skórę i wygładza zmarszczki oraz rozjaśnia i rozświetla skórę wokół oczu. Jeden zabieg przynosi pierwsze widoczne efekty. Mezoterapię trzeba powtarzać raz w miesiącu.
Warto wiedzieć, że przy tym zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe. Jest więc zagrożenie objawami alergicznymi czy kontaktowym zapaleniem skóry. Do mezoterapii stosowane mogą być:
igły Mesorelle - ich długość może wynosić od 4 do 12 mm;igły iniekcyjne BD Microlance – do stosowania bezbolesnych iniekcji w kosmetologii;ampułki i koktajle do medycyny estetycznej – np. koktajle przeciwstarzeniowe;specjalne kombajny kosmetologiczne – także dla mezoterapii bezigłowej;serum Meso Foundation Camo 1 i Camo 2 – w składzie posiadają kwas i ekstrakty roślinne;serum Meso 3D Booster;serum Meso Physiolab Rejuvinate – dla dojrzałej skóry;serum Meso Revive Elixir;serum Meso Whitening (Tone-Up) – do wybielania plam.
Karboksyterapia pod oczy
jest dla osób zmagających się ze zmarszczkami statycznymi, poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu oraz workami i cieniami pod oczami. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturu oczu pobudzone zostają m.in. działania lipolityczne oraz produkcja kolagenu.
Po zabiegu obrzęki ulegają zmniejszeniu, a okolice oczu rozjaśniają się. Dzięki temu spojrzenie wygląda na wypoczęte. Aby uzyskać lepszy efekt, zaleca się wykonanie co miesiąc 5-6 zabiegów.
Do karboksyterapii jest specjalne urządzenie do karboksyterapii firmy Medika. Podobnie, jak w przypadku mezoterapii, przydać się mogą igły Mesorelle czy igły iniekcyjne BD Microlance. Zabieg ten można wykonać również w salonach kosmetycznych. Trzeba mieć na uwadze kilka przeciwwskazań, co do zastosowania zabiegu.
Karboksyterapii nie powinny poddawać się: kobiety w ciąży i karmiące, osoby ze stanami zapalnymi skóry, osoby z anemią, padaczką lub niedawno przebytą chorobą serca oraz osoby z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.
Lipoliza iniekcyjna pod oczy
Ten zabieg po oczy to idealny sposób na pozbycie się worków pod oczami. Aby je usunąć, za pomocą cienkiej igły wstrzykuje się dwie substancje. Są to: wyciąg z soi oraz sól żółciowa. Składniki te rozpuszczają komórki tłuszczowe, a efektem są zmniejszone worki pod oczami. Po zabiegu skóra wygląda na zdrową, wypoczętą i promienną.
Aby definitywnie pozbyć się worków pod oczami, lipolizę iniekcyjną należy powtórzyć co najmniej trzy razy w odstępach 4 lub 5 tygodni. Lipoliza iniekcyjna pozwala na stałe usunąć nagromadzony w okolicy oczu tłuszcz. Zabieg jest przeciwwskazany w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób otyłych, chorujących na cukrzycę lub padaczkę, a także osoby uczulone na jaja i/lub soję.
Zabieg korekcji doliny łez
Pomaga on przede wszystkim na drobne zagłębienia pod oczami, nazywane doliną łez. Dzięki użyciu kwasu hialuronowego możliwe jest wypełnienie doliny łez, co niweluje problem zmęczonych oczu i przywraca skórze jędrność oraz blask.
Po zabiegu korekcji doliny łez od razu zauważyć można spłycenie zagłębienia, zmniejszenie zasinienia oraz ujędrnienie skóry pod oczami. Zabieg jest krótki i bezbolesny. Wykonuje się go po uprzednim znieczuleniu miejsca kremem.
Efekty zabiegu na dolinę łez utrzymują się nawet do 14 miesięcy. Przeciwwskazaniami do tego zabiegu pod oczy są: choroba autoimmunologiczna stwierdzona w wywiadzie, ciąża lub karmienie piersią oraz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas.
Zabiegu korekcji doliny łez przy pomocy kwasu hialuronowego nie wolno stosować w przypadku: obecności na skórze ognisk zakażonych bakteriami oraz skłonności do tworzenia się przerośniętych blizn. Również osobom, które przebyły wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze skóry, nie jest wskazane korzystanie z kwasu hialuronowego.
Innym zabiegiem na dolinę łez jest wstrzyknięcie kwasu polimlekowego. Jego efekty są bardziej długotrwałe niż w przypadku zastosowania kwasu hialuronowego. Kwas polimlekowy stymuluje syntezę kolagenu, a to sprawia, że tkanki odbudowują się w naturalny sposób.