Karboksyterapia jak długo utrzymuje się efekt?

logo medika
Medika
24/5/2021
4
min
logo medikaKarboksyterapia jak długo utrzymuje się efekt?

Karboksyterapia to zabieg estetyczny eliminujący zlokalizowaną tkankę tłuszczową, ponieważ zastosowany w okolicy dwutlenek węgla jest w stanie sprzyjać wydostawaniu się tłuszczu z komórek odpowiedzialnych za jego magazynowanie, czyli adipocytów, pomagając w eliminacji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten można wykorzystać do zwalczania zlokalizowanej tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, ramionach, bokach, pośladkach i bocznej części pleców.

Efekty karboksyterapii zlokalizowanej tkanki tłuszczowej pojawiają się zwykle po III sesji zabiegowej, jednak aby efekt był trwały ważne jest, aby dana osoba stosowała zdrową i zbilansowaną dietę oraz regularnie ćwiczyła aktywność fizyczną.

Jak to działa

W karboksyterapii, leczniczy dwutlenek węgla wprowadzany do skóry i tkanki tłuszczowej powoduje niewielkie uszkodzenie komórek magazynujących tłuszcz, adipocyty, sprzyjając wydostawaniu się tego tłuszczu, który jest dostępny do wykorzystania jako źródło energii. 

Karboksyterapia prowadzi również do zwiększonego ukrwienia i mikrokrążenia, co zwiększa miejscowe dotlenienie, przyczyniając się do eliminacji toksyn, a nawet zwiększając włókna kolagenowe, co ujędrnia skórę. W ten sposób następuje redukcja zlokalizowanej tkanki tłuszczowej i poprawa jędrności skóry w tym rejonie, osiągając doskonałe rezultaty.

Karboksyterapia efekty

Pomimo doskonałych rezultatów, zabieg ten nie jest wskazany do odchudzania, ponieważ działa tylko na jeden zlokalizowany obszar iz tego powodu jest bardziej odpowiedni dla osób, które mają lub bardzo blisko idealnej wagi, z podwyższonym wskaźnikiem masy ciała. do 23. 

Osoby te mogą wyglądać na szczupłe, ale mają „oponę” tłuszczu na przykład na brzuchu, bokach, tricepsie i linii biustonosza, co może na przykład powodować dyskomfort lub dyskomfort. Karboksyterapia jest więc strategią poprawiającą kontur ciała poprzez eliminację nagromadzonego tłuszczu w niektórych obszarach ciała.

Wyniki karboksyterapii w przypadku zlokalizowanej tkanki tłuszczowej

Efekty karboksyterapii w przypadku zlokalizowanej tkanki tłuszczowej można zaobserwować średnio po III sesji zabiegowej. Aby wzmocnić i utrzymać te wyniki, zaleca się przeprowadzenie reedukacji dietetycznej i wykonywanie pewnych rodzajów ćwiczeń do 48 godzin po każdej sesji karboksyterapii, aby naprawdę spalić dostępny tłuszcz, zapobiegając jego odkładaniu się w innym obszarze ciała.

Liczba sesji zależy od celu osoby, regionu i ciała osoby. Kliniki zazwyczaj oferują pakiety 10 sesji, które należy wykonywać co 15 lub 30 dni, ale liczbę sesji należy podać po ocenie ciała.  Sesje mogą odbywać się 1 lub 2 razy w tygodniu, trwające od 30 minut do 1 godziny w zależności od wielkości leczonego obszaru. 

Aby może daćć dobre efekty i większą trwałość, w tym samym okresie można wykonać drenaż limfatyczny, oprócz pielęgnacji jedzeniem, zwiększonego spożycia płynów i stosowania kremów stymulujących krążenie, które może zalecić wykonujący zabieg profesjonalista. procedura.

kriolipoliza czy Karboksyterapia?

Czy osoba może ponownie przybrać na wadze? 

W badaniach naukowych udowodniono, że karboksyterapia przyczynia się do redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej i redukcji środków, jednak jeśli dana osoba będzie nadal spożywać wiele kalorii, poprzez dietę bogatą w tłuszcze i cukry, nastąpi nowe odkładanie się tłuszczu. . Nie oznacza to, że kuracja zakończyła się niepowodzeniem, ale że wyeliminowany tłuszcz został zastąpiony nieodpowiednim odżywianiem. 

Masa ciała i wskaźnik masy ciała nie zmieniają się przy karboksyterapii, ale fałd tłuszczowy zmniejsza się, co można udowodnić badaniami takimi jak USG. 

Aby efekty karboksyterapii utrzymywały się przez całe życie, ważna jest zmiana stylu życia, ponieważ za odkładanie się tłuszczu odpowiada zła dieta i brak aktywności fizycznej, a jeśli się to nie zmieni, organizm będzie dalej gromadził tłuszcz. Dlatego, aby utrwalić rezultaty osiągnięte dzięki kuracji, należy utrzymywać zdrową dietę i regularnie ćwiczyć, tak aby wszystkie spożytkowane kalorie mogły być wykorzystane codziennie. 

Zobacz urządzenia do karboksyterapii od polskiego producenta.

Urządzenie do zabiegu karboksyterapii marki Medika

Zagrożenia, skutki uboczne i przeciwwskazania

Karboksyterapia jest zabiegiem estetycznym obarczonym niewielkim ryzykiem, jest bardzo dobrze tolerowany, jednak mogą pojawić się efekty uboczne, takie jak ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, uczucie pieczenia skóry i pojawienie się niewielkich siniaków w miejscu aplikacji. Karboksyterapia jest przeciwwskazana w przypadku zapalenia żył, zgorzeli, padaczki, niewydolności krążeniowo-oddechowej, niewydolności nerek lub wątroby, ciężkiego niekontrolowanego nadciśnienia tętniczego, ciąży i zmian zachowań psychiatrycznych

tagi: