Maszyny kosmetyczne w karboksyterapii
Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija i dzięki temu oferuje swoim klientom coraz to nowe rozwiązania, które pozwalają odzyskać wiarę w siebie. Jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia. Zasadniczym celem tego działania jest poprawa niedoskonałości skóry. Sprawdź, na czym dokładnie polega i jakie urządzenie wykorzystywane jest do przeprowadzenia tego zabiegu.
Co to jest karboksyterapia?
Karboksyterapia stanowi przełom w medycynie estetycznej za względu na szeroki wachlarz zastosowań. Co więcej, zabieg ten wykazuje ogromną i jest małoinwazyjny. W tym przypadku specjalista za pośrednictwem specjalnego urządzenia wstrzykuje w sposób śródskórny lub podskórny odpowiednie dawki dwutlenku węgla.
Dzięki temu dochodzi do przyspieszenia przepływu krwi, a także składników odżywczych. Ponadto, dzięki karboksyterapii poprawie ulega mikrokrążenie oraz dochodzi do pobudzania komórek organizmu do odnowy.
Co dzieje się w organizmie po zabiegu karboksyterapii?
Po aplikacji dwutlenku węgla natychmiast rozszerzają się naczynia krwionośne i następuje wzrost ciśnienia krwi. Następnie wstrzyknięta substancja wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody. W efekcie tworzy cząsteczkę kwasu węglowego, który przyczynia się do obniżenia pH tkanki.
W wyniku tych procesów uaktywnia się tak zwany efekt Bohra. Niższe wartości pH przejawiają się słabszymi powiązaniami pomiędzy hemoglobiną a tlenem. Dlatego zabieg karboksyterapii prowadzi do zwiększonego uwalniania tlenu z hemoglobiny.
Dodatkowo na poziomie pH 6,5 oraz niższym włókna kolagenowe stają się bardziej elastyczne. Reakcje chemiczne sprawiają, że pH staje się zasadowe i ostatecznie skutkuje efektem znieczulającym oraz spazmolitycznym.
Co więcej, ograniczone zostaje też napięcie mięśniówki tętnic, a także kapilar, natomiast temperatura skóry wzrasta o 1 stopień Celsjusza. Wówczas nasileniu ulega utlenianie tłuszczy z komórek tłuszczowych.
Jakie efekty daje karboksyterapia?
Karboksyterapia wykonana przez profesjonalistę z wykorzystaniem specjalistycznej maszyny kosmetycznej przynosi bardzo wiele istotnych efektów. Pozwala zniwelować bardzo dużo kłopotów związanych z urodą. Szczególnie zalecana przy walce z cellulitem. Warto podkreślić, że zmniejsza jego widoczność nawet o dziewięćdziesiąt procent. Co więcej, karboksyterapia może dać fantastyczne rezultaty, jeśli chodzi o walkę z rozstępami.
Liczne badania kliniczne potwierdzają, że działanie to może zniwelować nieestetyczną przypadłość nawet o dziewięćdziesiąt siedem procent. Pomaga ona także w innych dolegliwościach. Zadowalające efekty przynosi w przypadku problemu wypadania włosów, łysienia, braku elastyczności skóry, rozszerzonych naczynek, łuszczycy, blizn trądzikowych.
Karboksyterapia poprawia mikrokrążenie, dlatego jest także przy obecności cieni pod oczami. Pomaga też przy opadaniu powiek i obecności poduszeczek tłuszczowych i w wielu innych sytuacjach.
Urządzenia kosmetyczne do karboksyterapii
Zabieg karboksyterapii powinien być wykonany przy użyciu profesjonalnego sprzętu, gdyż tylko wówczas można liczyć na efekty. Doskonałym przykładem są urządzenia kosmetyczne Medika.
Produkty są certyfikowane i wykorzystują medyczny dwutlenek węgla. Gaz ten wyróżnia się m stopniem sterylności i czystości aż na poziomie 99,6 procent. Wykorzystują również automatyczny system kontroli przepływu gazu, co umożliwia dokładną regulację dawkowania dwutlenku węgla w zakresie 40 cc do 300 cc.
Co więcej, automatyczny system odpowietrzania minimalizuje niebezpieczeństwo pojawienia się powikłań po zabiegu. Dodatkowo moduł podgrzewania gazu regulowany od 20 do 50 stopni Celsjusza w bardzo dużym stopniu zmniejsza odczucia bólowe i dyskomfort pacjenta.
Jak przygotować się do zabiegu karboksyterapii?
Zabieg karboksyterapii nie wymaga jakiegoś szczególnego przygotowania. Istotne jest jednak to, aby osoba korzystająca z tego rozwiązania nie przyjmowała przez 48 godzin przed zabiegiem aspiryny.
Co więcej, nie wolno też brać innych preparatów, które obniżają krzepliwość krwi. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. W sytuacji, gdy działanie ma być przeprowadzane na dużej powierzchni na przykład ramiona, uda, brzuch, nie należy podejmować aktywności fizycznej w dniu zabiegu. Nie zaleca się też spożywania alkoholu dzień wcześniej.
Jak długo trwa zabieg karboksyterapii i ile sesji daje efekt?
Czas zabiegu karboksyterapii uzależniony jest od tego, jaki obszar poddaje się pod jego działanie. W przypadku okolic oczu jest to zaledwie 5 minut. Natomiast dłonie wymagają już 10 minut. W przypadku takich miejsc jak twarz, szyja, dekolt, czy też uda karboksyterapia trwa około 30 minut.
Z kolei liczba zabiegów zależy od indywidualnego przypadku i zmian skórnych. Podczas pierwszej wizyty specjalista określa, ile będzie trzeba wykonać sesji. Standardem jest sześć zabiegów.
Na stronie naszej hurtowni ze sprzętem kosmetycznym czeka na Ciebie wiele profesjonalnych urządzeń. Stawiamy na najwyższą jakość i fachowe doradztwo w wyborze. Nasz sprzęt kosmetyczny przechodzi szereg testów jakościowych, przez co uznawany jest za jeden z ch w naszym kraju. Profesjonalne urządzenia kosmetyczne są obowiązkowym elementem wyposażenia gabinetów kosmetycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży medycyny estetycznej zaowocowało powstaniem ch sprzętów, takich jak kombajn kosmetyczny. (Dobre maszyny kosmetyczne do karboksyterapii znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/16-karboksyterapia-urzadzenia)