Mikrodermabrazja - porady, zabieg

logo medika
Medika
12/2/2020
4
min
logo medikaMikrodermabrazja - porady, zabieg

Zabieg mikrodermabrazji wykonywany w salonach kosmetycznych cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego. Mikrodermabrazja oferuje szereg korzyści w walce o piękną skórę bez niedoskonałości. Odpowiedni sprzęt do wykonywania takiego zabiegu powinien się znaleźć na wyposażeniu każdego dobrego salonu kosmetycznego.

Mikrodermabrazja - czym jest? Rodzaje mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym, polegającym na oczyszczaniu skóry poprzez złuszczenie obumarłego naskórka. Stąd też nazywany jest czasem mikropeelingiem. Mikrodermabrazję można wykonać na różnych partiach ciała.

Najczęściej oczyszczane są w ten sposób twarz oraz dekolt, ale również plecy czy uda. Zabieg można wykonywać przez cały rok, jednak należy pamiętać, aby po jego wykonaniu przez kilkanaście dni unikać eksponowania skóry na słońcu.

Mikrodermabrazja korundowa

Na czym polega mikrodermabrazja?

Do wykonania zabiegu mikrodermabrazji używany jest specjalistyczny sprzęt. Urządzenie wykorzystywane do mikrodermabrazji posiada głowicę, która pokryta jest mikrokryształkami (diamentu lub korundu). Te podczas zabiegu uwalniane są pod odpowiednim ciśnieniem i z dużą prędkością, oczyszczając w ten sposób naskórek.

Usuwany naskórek oraz zużyte kryształki trafiają do specjalnego, osobnego pojemnika. Mikrodermabrazja jest zabiegiem kontrolowanym. Osoba, która go wykonuje, w odpowiedni sposób dopiera głębokość wykonywania peelingu.

Dlatego też jest to bardzo bezpieczny zabieg i zupełnie bezbolesny. Usuwane w ten sposób górne warstwy martwego naskórka zwalniają miejsce zdrowym, które przesuwają się do góry, zastępując zniszczone.

Wśród rodzajów mikrodermabrazji wyróżnia się trzy: diamentową, korundową oraz tlenową.

Mikrodermabrazja diamentowa

Przeznaczona głównie dla osób z wrażliwą, delikatną skórą. Do tego rodzaju zbiegu wykorzystywana jest głowica diamentowa. Jest to metoda idealna dla alergików, ponieważ podczas zabiegu nie wytwarza się pył. Zaczerwienienie, które powstaje w efekcie mikrodermabrazji diamentowej znika dosyć szybko, po już po kilku godzinach od zabiegu.

Urządzenie do mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja korundowa

Ten rodzaj mikrodermabrazji doskonale sprawdzi się w walce z rozszerzonymi porami, cellulitem oraz rozstępami. Zaczerwienie może utrzymywać się dłużej, niż w przypadku mikrodermabrazji diamentowej, nawet do dwóch dni.

więc planować zabieg na przykład przed weekendem.

Do zabiegu używany jest w tym przypadku korund, czyli tlenek glinu, który dociera do głębszych warstw naskórka. Głowica urządzenia wyposażona jest w dwie końcówki.

Pierwsza zawiera sproszkowany korund, który dostaje się na skórę pod wysokim ciśnieniem. Natomiast druga zbiera zużyty tlenek glinu oraz złuszczony naskórek.

Mikrodermabrazja tlenowa

W tym przypadku podczas zabiegu wykorzystywany jest tlen oraz sól fizjologiczna. To doskonała metoda na pozbycie się nieczystości, gromadzących się na skórze. Oczyszcza pory i eliminuje zaskórniki. Szczególnie osobom ze skórą wrażliwą, ze skłonnościami do powstawania wyprysków czy ziemistą cerą.

Zalety mikrodermabrazji

Wśród najczęściej wymienianych zalet tego zabiegu, a zarazem jego największą korzyścią, jest pobudzanie wytwarzania kolagenu oraz elastyny.

Są to najważniejsze składniki skóry odpowiadające za jej zdrowy wygląd i opóźnienie starzenia się. Jest to również doskonała alternatywa dla peelingów chemicznych. A co najistotniejsze jest zupełnie bezpieczna i bezbolesna.

Skóra poddana temu zabiegowi jest dużo bardziej podatna na wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków. Jest to również doskonały sposób na poprawienie ukrwienia skóry oraz oczyszczenie i odblokowanie porów.

Mikrodermabrazja wykonywana regularnie, co dwa tygodnie, zmniejsza widoczność zmarszczek, blizn czy przebarwień. Na zbieg decydują się często kobiety, które zmagają się z cellulitem oraz rozstępami.

Mikrodermabrazja diamentowa

Przeciwwskazania do zabiegu

Z zabiegu mikrodermabrazji nie powinny korzystać osoby zmagające się z trądzikiem. Nie wykonuje się go również u osób przechodzących bakteryjne lub wirusowe zakażenia. Powinny go unikać osoby stosujące leki zakrzepowe oraz posiadające znamiona skórne. Na mikrodermabrazję nie mogą się zdecydować ci, którzy zmagają się z nowotworami.

Kosmetyki wspomagające efekty mikrodermabrazji

Po zabiegu skóra, która była poddana mikrodermabrazji, powinna zostać odpowiednio nawilżona i odżywiona. Jest szereg kosmetyków, które znacznie uwydatnią efekt.

Nieoceniony wkład w przebieg działań zachodzących w komórkach naskórka ma witamina C. Jej stosowanie w pielęgnacji skóry chroni ją przed niekorzystnymi skutkami promieniowania słonecznego.

Używanie witaminy C podczas mikrodermabrazji wspomaga wybielanie skóry z przebarwień. Z kolei kwas jest najefektywniejszą substancją, która nawilża skórę.

Natomiast kwasy owocowe posiadają nieocenione właściwości regeneracyjne, wpływające na zdolność utrzymania odpowiedniego stanu nawilżenia skóry. Osoby, które zdecydowały się na mikrodermabrazję, żeby pozbyć się niechcianych zmarszczek, powinny wybrać jako produkt wspierający zabieg ekstrakty z kory pinii.

Są one uważane za jedne z najefektywniejszych antyoksydantów, zwalczających wolne rodniki.

Mogłeś nas znaleźć szukając: mikrodermabrazja diamentowa, mikrodermabrazja korundowa, rodzaje mikrodermabrazji, skóry mikrodermabrazja, mikrodermabrazja to zabieg, soli fizjologicznej, mechanicznego złuszczania naskórka, złuszczania naskórka, rozszerzone pory, warstwy naskórka, gabinetach kosmetycznych, oczyszcza skórę, zabiegi chirurgiczne, nowotwory skóry.

Dobry sprzęt do mikrodermabrazji znajdziesz tutaj: medikapoland.pl/pl/4-urzadzenia-wielofunkcyjne-premium

tagi: