Mikrodermabrazja diamentowa efekty

logo medika
Medika
26/3/2021
5
min
logo medikaMikrodermabrazja diamentowa efekty

W dzisiejszych czasach piękno stanowi dużą wartość. Medycyna estetyczna przeżywa prawdziwe oblężenie, a specjalistyczne metody leczenia cieszą się nieustannie rosnącą popularnością.

Mikrodermabrazja, zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych, jest jednym z najczęściej wybieranych i docenianych przez kobiety na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje i na czym polega fenomen tej metody?

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa? Zabieg mikrodermabrazji krok po kroku

Mikrodermabrazja to nic innego jak sposób usunięcia martwego, zrogowaciałego naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia. Zabieg ten wykonywany jest przez wykwalifikowane w tym kierunku osoby, w salonach kosmetycznych i salonach urody.

Jest to metoda podobna do peelingu, stosowanego powszechnie przez każdego z nas. Ma więc za zadanie oczyszczenie skóry i usunięcie niedoskonałości.

W związku z tym, może stanowić samodzielny krok w celu poprawy wyglądu lub być wstępem do innych zabiegów, wymagających właśnie takiego, wcześniejszego przygotowania.

Warto wspomnieć, że mikrodermabrazja jest metodą nieinwazyjną. Oznacza to, że podczas jej wykonywania nie zostaje przerwana ciągłość naskórka. Jest więc bezpieczna i bezbolesna, a klienci doceniają jej wysoką .

Urządzenie do mikrodermabrazji

Rodzaje mikrodermabrazji

Ze względu na rodzaj głowicy, który stosuje się podczas wykonywania zabiegu, mikrodermabrazję można podzielić na kilka rodzajów:

  • korundowa – jest to najmocniejsza metoda mechanicznego usunięcia naskórka i niedoskonałości; w tym przypadku stosuje się wodorotlenek glinu – skóra, pod wpływem podciśnienia i w kontakcie z jonami glinu staje się zdecydowanie gładsza. Efekty widoczne są jednak po kilku dniach – tyle czasu potrzeba, by naskórek się zregenerował.
  • diamentowa – jest bezpieczniejszą i znacznie łagodniejszą formą; podczas jej wykonywania, przy udziale wytworzonego podciśnienia, stosuje się głowicę zakończoną cząsteczkami diamentu – mają one bezpośredni kontakt ze skórą pacjenta. Pozwala to na precyzyjne i efektywne usunięcie martwego naskórka, a dużym plusem jest możliwość kontrolowania siły ssącej.
  • wodno – tlenowa, tzw. oksybrazja – w tej metodzie końcówka nie styka się z ciałem, utrzymywana jest w odległości około 1 cm; polega na usunięciu martwego naskórka poprzez potraktowanie go strumieniem soli fizjologicznej, wyrzucanej z końcówki urządzenia pod odpowiednio dużym ciśnieniem.
urządzenie do mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja diamentowa - zabieg medycyny estetycznej

Jest to najczęściej wybierany rodzaj mikrodermabrazji. Nie wymaga stosowania inwazyjnych narzędzi jak igły lub skalpel, a jednocześnie daje fenomenalne efekty nie tylko cieszące oko, ale także widocznie poprawiające zdrowie skóry.

Usuwanie martwego naskórka wiąże się nie tylko z pozbyciem się niechcianych niedoskonałości, ale przede wszystkim z pobudzeniem skóry do produkcji nowych komórek, które zastąpią te uszkodzone.

W taki sposób skóra, przy pomocy diamentowych końcówek, które mechanicznie zniwelują stary naskórek, może w dalszym czasie sama go odtworzyć – w pełni zdrowy i spełniający wszystkie swoje najważniejsze funkcje.

Tak specjalistyczny peeling kawitacyjny można stosować wszędzie tam, gdzie potrzeba – na twarzy, dekolcie lub plecach. Typ skóry nie stanowi przeszkody do wykonania zabiegu, jednak osoby z cerą naczynkową lub wrażliwą nie powinny korzystać z metody diamentowej. Takie oczyszczanie będzie doskonałym wyborem dla tych pacjentów, którzy borykają się z cerą tłustą lub łojotokową.

mirkodermabrazja (porady, zabieg)

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Pierwszym i podstawowym etapem, może daćjącym bezpieczeństwo i powodzenie zabiegu, jest dokładne oczyszczenie miejsca, nad którym będzie się pracować.

Po takim przygotowaniu, całość polega na przesuwaniu po skórze głowicą urządzenia, które ściąga martwy naskórek i jednocześnie zasysa go wewnątrz urządzenia. Dzięki temu nie powstaje przeszkadzający pył, a całość działania przebiega w warunkach zachowania czystości.

Głębokość i siła przeprowadzanych czynności jest ustalana indywidualnie, a wpływ na to mają grubość skóry i ilość warstw martwego naskórka.

Ponieważ zabieg jest bezbolesny i , absolutnie nie wymaga znieczulenia. Po zakończeniu, skóra może pozostawać jednak podrażniona. Nie jest to w żadnym wypadku wada. Aby pomóc w regeneracji naskórka, zazwyczaj po ukończeniu pracy urządzeniem, nakładane są kremy łagodzące.

Przez kolejne dni możliwe są zaczerwienienia. Zaleca się unikanie ekspozycji na promienie słoneczne i kąpieli w chlorowanej wodzie. Należy stosować kremy z filtrem UV oraz pić odpowiednią ilość wody.

Czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut i dla bardziej widocznych efektów może być powtarzany kilkukrotnie. Oczywiście, w odpowiednim dla konkretnego pacjenta czasie. Najczęściej, aby całkowicie usunąć niedoskonałości, proponuje się od dwóch do ośmiu wizyt.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

By umówić się na wykonanie mikrodermabrazji diamentowej, śmiało mogą i powinny myśleć osoby, zmagające się z:

  • widocznie zmęczoną, pozbawioną blasku skórą
  • zmarszczkami i niską elastycznością skóry
  • cellulitem
  • bliznami, rozstępami, przebarwieniami
  • trądzikiem
  • zaskórnikami

Mikrodermabrazja diamentowa - Efekty mikrodermabrazji diamentowej

  • likwidacja pierwszych oznak starzenia się – delikatnych zmarszczek mimicznych lub wiotczejącej skóry;
  • redukcja blizn potrądzikowych oraz przebarwień;
  • zmniejszenie widoczności blizn, rozstępów i cellulitu;
  • widocznie rozświetlona i wypoczęta skóra;
  • zmniejszenie skłonności do łojotoku, powstawania zaskórników i trądziku;
  • wzmocnienie i regeneracja skóry;

Odkryj profesjonalne urządzenia medyczne, dzięki którym przeprowadzisz mikrodermabrazję oraz wiele innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

Mogłeś nas znaleźć szukając: mikrodermabrazja diamentowa, zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, mikrodermabrazji diamentowej, zabiegu mikrodermabrazji, naskórka za pomocą, złuszczania naskórka, nowotwory skóry, znamiona naczyniaki jamiste, mikrodermabrazję diamentową, rozszerzone pory, trądzik różowaty, zakażenia bakteryjne, stany zapalne, produkcję kolagenu, drobne zmarszczki, zabiegu skóra.

Warto zajrzeć na bloga hurtowni medycyny estetycznej gdzie omawiamy sprawdzone wyposażenie kosmetyczne do gabinetów kosmetycznych i salonów SPA. może daćmy fachowe doradztwo w zakupie i w wyborze odpowiedniego urządzenia, które spełni Wasze oczekiwania.

tagi: