Nowe oblicze kawitacji

logo medika
Medika
5/8/2015
3
min
logo medikaNowe oblicze kawitacji

Zabieg peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest dziś zabiegiem, bez którego trudno wyobrazić sobie gabinet kosmetyczny. Może być bezpiecznie stosowany w przypadku każdego rodzaju cery, ponieważ nie podrażnia ani nie uszkadza naskórka.

Działanie peelingu kawitacyjnego oparte jest o zjawisko powstające na powierzchni skóry pod wpływem działania fali ultradźwiękowej i cieczy. Fala przechodząc przez dany ośrodek powoduje chwilowe wahania ciśnienia.

Na skutek tego pojawiają się pęcherzyki pary, które również poddawane są działaniu ultradźwięków. W chwili ponownego wzrostu ciśnienia pęcherzyki implodują. Zarówno kawitacja jak i następująca po niej implozja to zjawiska bardzo szybkie, wszystko odbywa się w tysięcznej części sekundy.

peeling

Pęcherzyki, które pojawiają się w ujściach mieszków włosowych powodują ich oczyszczenie ze złogów rogowo – łojowych, a implodując przyczyniają się do złuszczania martwego naskórka. W trakcie działania peelingu w głębszych warstwach skóry zachodzi także zjawisko zwane powszechnie mikromasażem. Poprawia on przepływ płynów tkankowych m.in. na skutek rozszerzenia naczyń włosowatych. Wibracja ultradźwiękowa poprawia metabolizm komórkowy i mikrocyrkulację, co znacznie przyspiesza odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii. W rezultacie uzyskujemy oczyszczoną, wolną od toksyn cerę.

Sprzęt do peelingu kawitacyjnego

Konstruując nasze urządzenie poszliśmy o krok dalej. Peeling kawitacyjny został wzbogacony o możliwość wykonania zabiegu dezinkrustacji, w którym połączono działanie prądu stałego i fali ultradźwiękowej. Pozwala on na głębokie oczyszczenie zwłaszcza cery tłustej, z tendencją do zmian trądzikowych. Chlorek sodu wprowadzany w trakcie zabiegu zmiękcza skórę i usuwa nadmiar sebum, co znacznie ułatwia przenikanie substancji aktywnych na dalszych etapach.

Działanie mikromasażu

Drugą innowacją jest wzbogacenie opcji mikromasażu o działanie mikroprądów McT. Dzięki temu możemy uzyskać znaczna poprawę ogólnego wyglądu twarzy. Świetnie sprawdza się przy niwelowaniu drobnych zmarszczek, poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek.

maxmedik poziom

Dla kogo zabieg kawitacyjny?

Komu zatem polecić kawitację? Właściwie każdemu, u kogo w wywiadzie nie stwierdzamy przeciwwskazań, do których należą:– ciąża– rozrusznik serca– metalowe implanty w organizmie– nowotwory i do 5 lat od wyleczenia– zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybiczne– opryszczka– stany zapalne skóry– przerwanie ciągłości naskórka– epilepsja– niewydolość krążenia, zaburzenia rytmu serca– choroby tarczycy– czynna gruźlica– łuszczyca w fazie aktywnej– gorączka, osłabienie, wyniszczenie organizmu– osteoporoza– zaawansowana miażdżyca– nie zakończony wzrost kości– terapia retinoidami – do 6 miesięcy od zakończenia leczenie

Efektem działania kawitacji jest przede wszystkim oczyszczenie porów i złuszczenie zrogowaciałego naskórka, ale także niwelowanie zmarszczek i przebarwień, odżywienie i dotlenienie tkanek, poprawa napięcia, złagodzenie stanów zapalnych i regulacja wydzielania sebum.

Zobacz kombajny kosmetyczne, które mają funkcję peelingu kawitacyjnego.

tagi: