Wskazania i przeciwwskazania do karboksyterapii

logo medika
Medika
7/3/2021
4
min
logo medikaWskazania i przeciwwskazania do karboksyterapii

Karboksyterapia, jest to innowacyjny zabieg, który może nam pomóc błyskawicznie, a przede wszystkim również e pozbyć się problemów skórnych, takich jak na przykład rozstępy, czy te cellulit. Zabieg ten sprawi, że nie będziemy już musieli krępować się defektami skórnymi. Karboksyterapia sprawa, że skóra jest świeża oraz odmłodzona. Zatem, koniecznie musimy wiedzieć, czym właściwie jest karboksyterapia oraz jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do jej wykonania. 

Karboksyterapia efekty

Karboksyterapia – co to jest? 

Karboksyterapia, jest to zabieg, w którym w celach terapeutycznych stosowany jest dwutlenek węgla. Jest on wykorzystywany w medycynie już od dawna, ponieważ już w latach 30 stych XX wieku, we francuskim spa Royat, miał on zastosowanie do leczenia zaburzeń krążenia.

Obecnie, terapie z wykorzystaniem leczniczego dwutlenku węgla, są wszechstronnie wykorzystywane nie tylko w medycynie, ale również w kosmetologii estetycznej. Karboksyterapia jest to zabieg w pełni bezpieczny, , jak również nie wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego. Jest dobrze znoszony przez pacjentów, ponieważ dwutlenek węgla wydalany jest z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. 

Urządzenie do zabiegu karboksyterapii marki Medika

Jakie są wskazania do przeprowadzenia karboksytrapii?

Obecnie zabieg karboksyterapii, znaleźć można w ofercie wielu różnych salonów kosmetycznych, jak również gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg ten, sprowadza się do tego, że pod warstwę skóry wprowadzany jest dwutlenek węgla, jaki ma zadanie usunąć zdeformowane miejsca.

Jako główne wskazania do wykonania karboksyterapii, są rozstępy, cellulit, brak jędrności skóry, wypadanie włosów, opadające powieki, redukcja tkanki tłuszczowej, zaburzenia krążenia, cienie pod oczami, jak również nieestetyczne blizny.

rozstępy, karboxyterapia

Karboksyterapia, jest to innowacyjna metoda, która ma bardzo dobre wyniki w leczeniu chorób, takich jak łuszczyca, czy też zaburzenia krążenia krwi, jednocześnie jest to zabieg szybki i bezbolesny. Jeżeli o koszt, to waha się od pomiędzy 200 a 500 zł, a zależy od danej kliniki, jak również od miejsca, które będzie poddawane zabiegowi. 

Przeciwwskazania do zastosowania karboksyterapii

Zabieg ten daje naprawdę wiele korzyści, ale niestety nie każdy powinien się na niego zdecydować. Wbrew pozorom, jest naprawdę bardzo dużo przeciwwskazań do stosowania karboksyterapii, niż mogłoby się to wymieniań.

Jako główne przeciwwskazania, wymienić możemy, między innymi ciążę, choroby serca, choroby nerek oraz płuc. Ponadto z zabiegu nie powinny korzystać osoby, które przeszły zawał, przebyły niedawno udar mózgu, chorujący na padaczkę, cukrzycę, hemofilię, mający nowotwór, zator płuc, czy też zapalenie żył. Przeciwwskazanie, to także aichmfobia, pokilodermia, ostre zakażenie opryszczką oraz opóźnione gojenie ran.

medikapoland.pl

Jak powinniśmy postępować po zabiegu?

Po zabiegu karboksyterapii należy wsmarować w naszą skórę specjalistyczne kremy, które zalecone zostały przez specjalistę, który wykonywał zabieg. Przez jakiś czas, powinniśmy definitywnie zrezygnować z aktywności fizycznej, z sauny oraz z pływalni. Jeżeli po zabiegu, zauważymy u siebie siniaki, to wówczas na to miejsce, zastosować możemy środek zawierający w swoim składzie witaminę C.

Osoby, dla których ważne jest zgubienie nadmiernych kilogramów, powinny zacząć stosować dietę, w której nie będzie potraw tłustych oraz słodkich, gdyż inaczej zabieg nie da większych efektów. Dieta musi być zbilansowana, racjonalna i zawierać składniki o niewielkiej ilości tłuszczu, bogate w białko oraz warzywa. 

kriolipoliza czy Karboksyterapia?

Karboksyterapia i jej efekty

Dzięki zabiegowi karboksyterapii, jesteśmy w stanie uporać się z wieloma różnymi problemami skórnymi, jakie nas dotykają. Jednakże, zdecydowanie efekty uzyskuje się, jeżeli chodzi o defekty, takie jak na przykład cellulit, cienie pod oczami, czy też rozstępy.

Jeżeli chodzi o to, jak długo utrzymują się efekty, to jest to kwestia indywidualna, która zależy między innymi od celu zabiegu. Rozstępy poddane karboksyterapii na pewno nie wrócą do stanu sprzed zabiegu.

Cellulit, czy też tkanka tłuszczowa zlokalizowana miejscowo również będzie zredukowana, jednak w dużej mierze zależy to od przestrzegania zaleceń pozabiegowych oraz od stylu życia. Żeby zapobiec powróceniu zmian, warto stosować raz na trzy miesiące zabiegi przypominające, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że efekt będzie się utrzymywał. 

Zobacz sprzęt do karpoksyterapii od polskiego producenta.

Mogłeś nas znaleźć szukając: zabiegu karboksyterapii, dwutlenku węgla, zabieg karboksyterapii, karboksyterapii dwutlenek węgla, wskazania do zabiegu, dwutlenkiem węgla, trudno gojące się rany, nadmiar tkanki tłuszczowej, cieni pod oczami, efekty uboczne, uboczne karboksyterapii, skutki uboczne, naczynia krwionośne, karboksyterapii karboksyterapia, drenaż limfatyczny, wykonania zabiegu, rozszerzenie naczyń, dni po zabiegu, skóry głowy, poddanej zabiegowi, choroby płuc, stany zapalne, skóry twarzy, kwas węglowy, stan zapalny, owrzodzenia żylakowe.

tagi: