Jakie są popularne zabiegi medycyny estetycznej?
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wielu kobiet, ponieważ to właśnie dzięki nim można w bardzo sposób zmniejszyć widoczność zmarszczek, podnieść opadające powieki, wymodelować sylwetkę, czy też pozbyć się znienawidzonej tkanki tłuszczowej.
Zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej jest na prawdę dosyć sporo, jednak na które warto się zdecydować? Poniżej lista tych najejszych.
Botoks - zabiegi medycyny estetycznej
Botoks nazywany jadem kiełbasianym to substancja, która produkowana jest przez bakterie Bacillus botulinus. Fachowo nazywa się ją toksyną botulinową i w takiej właśnie postaci, wstrzyknięta w skórę jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia.
Nie można tego jednak powiedzieć o samym jadzie kiełbasianym, który znajduje się w zepsutych wędlinach, ponieważ spożyty, może wyrządzić sporo szkody naszemu organizmowi.
Botoks początkowo wykorzystywany był w neurologii i okulistyce, jednak z czasem substancję tę zaczęto wykorzystywać również w medycynie do walki ze zmarszczkami oraz nadmierną potliwością.
Przy pomocy tej substancji można w widoczny sposób wyeliminować kurze łapki, zmarszczki znajdujące się na szyi, czole, dolnej powiece, a także na górnej wardze.
Toksyna botulinowa, która zostaje wprowadzona pod skórę, blokuje impulsy nerwowe prowadzące do skurczów mięśni, zmniejszając nie tylko widoczność zmarszczek mimicznych, ale usuwając również na pewien czas problem z nadmierną potliwością.
Zabiegi medycyny - powiększanie ust, kwas
Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia, gdyż wkłucia odczuwane są jak ugryzienie komara. Gdy preparat zostanie wstrzyknięty w skórę, należy ją schładzać, smarując ją następnie kremem z witaminą K, który ma zapobiec pojawieniu się siniaków.
Jeśli chodzi o efekty wstrzyknięcia toksyny botulinowej to utrzymują się one zazwyczaj ok. 6 miesięcy i po tym czasie konieczne może się okazać powtórzenie zabiegu.
Osocze bogatopłytkowe
Kolejnym cieszącym się sporą skutecznością zabiegiem na twarz jest tzw. wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym.
Stanowi alternatywę dla kwasu, gdyż wstrzykiwany preparat jest w pełni naturalny i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych.
Czym jednak jest wspomniane osocze bogatopłytkowe? To preparat, który zostaje pozyskany z krwi pacjentki, która po pobraniu, zostaje umieszczona w specjalnej wirówce oddzielającej wartościowe komórki macierzyste i czynniki wzrostu od tego, co bezwartościowe.
Gdy preparat zostanie już przygotowany, lekarz wstrzykuje go w wybrane partie twarzy, które wymagają regeneracji. Dzięki temu zabiegowi można spłycić zmarszczki zlokalizowane w okolicach oczu, czoła, policzków, nosa, a także ust.
Nici liftingujące
W ostatnich latach prawdziwym hitem w medycynie estetycznej stały się nici liftingujące, przy pomocy których możemy w szybki sposób ujędrnić skórę, poprawić jej sprężystość, a także odmłodzić twarz, na której wraz z wiekiem zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki (na skutek zmniejszenia ilości kolagenu i elastyny w skórze).
Wspomniane nici to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnego liftingu twarzy stanowiącego bardzo poważny zabieg z zakresu chirurgii. Nici zaaplikowane pod skórę pomagają ją wzmocnić i zregenerować, korygując przy okazji rysy twarzy.
Nici do produkowane są z wchłanialnych materiałów, które nie doprowadzają do wystąpienia reakcji autoimmunologicznych.
Mogą się wchłaniać przez 12-18 miesięcy i po tym czasie można zdecydować się na ponowne przeprowadzenie zabiegu dla podtrzymania efektów.
Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz znieczula skórę przy pomocy specjalnego kremu, po czym wprowadza pod nią igły, wokół których owinięte są pojedyncze nici.
Następnie igła wyciągana jest ze skóry, a wspomniane nici pozostają w jej wnętrzu. Tuż po zabiegu na twarzy może pojawić się opuchlizna i uczucie dyskomfortu, dlatego też zalecane jest wówczas stosowanie antybiotyku lub maści.
Przez kilka tygodni nie należy wykonywać zbyt wielu ruchów mimicznych, peelingów, a także masażu twarzy, ciesząc się pięknym wyglądem przez wiele miesięcy.
Kriolipoliza
Wraz z biegiem lat kobiety zaczynają odczuwać dyskomfort związany ze starzeniem się ich skóry, jednak dosyć sporym problemem wielu pań jest również nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany na takich obszarach ciała jak brzuch, uda, pośladki oraz boczki.
Świetnym zabiegiem cieszącym się bardzo dużą skutecznością jest kriolipoliza polegająca na bezbolesnym zamrażaniu niechcianej tkanki tłuszczowej.
Dzięki specjalistycznemu urządzeniu możliwa jest kontrolowana ekspozycja tkanki tłuszczowej na zimno, w wyniku której wspomniana tkanka ulega uszkodzeniu.
Podczas trwania zabiegu specjalista przykłada do skóry głowicę urządzenia, która po zassaniu skóry zaczyna schładzać tkankę tłuszczową do określonej temperatury.
Komórki tłuszczowe w odróżnieniu od naszej skóry są bardzo wrażliwe na to działanie, dlatego też zostają uszkodzone i wydalone na zewnątrz organizmu (pozostałe tkanki nie zostają uszkodzone podczas zabiegu).
Aby jednak efekty kriolipolizy okazały się , niezwykle ważne jest to, aby przez kilka tygodni zwiększyć spożycie niegazowanej wody mineralnej, eliminując ze swojego codziennego menu produkty bogate w niezdrowe tłuszcze.
Odpowiednia dieta stanowi tutaj bowiem klucz do sukcesu. Specjaliści zalecają również powtórzenie zabiegu po upływie kilku tygodni, dzięki czemu efekty będą jeszcze lepsze (utrata kilku centymetrów w talii, pośladkach lub udach w zależności od miejsca umieszczenia chłodzącej głowicy).
Lipoliza iniekcyjna
Innym cieszącym się sporą skutecznością zabiegiem polegającym na bezoperacyjnej redukcji tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna.
Dzięki temu zabiegowi można w widoczny sposób pozbyć się nie tylko boczków, ale również innych fałdek, które oporne są na aktywność fizyczną oraz dietę.
Sam zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 50 minut i polega na wstrzyknięciu cienką igłą specjalnego preparatu będącego mieszanką fosfatydylocholiny oraz deoksycholatu. Substancje te są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego też zabiegu z ich użyciem nie należy się obawiać.
Po wprowadzeniu preparatu pod skórę dochodzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych zlokalizowanych w miejscu iniekcji, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane na zewnątrz naszego organizmu w tradycyjnym procesie metabolicznym.
Miejsca, w których dokonywane były wkłucia, mogą być po zabiegu opuchnięte i zaczerwienione, mogą się także na nich pojawiać siniaki, jednak po upływie ok. 2 tygodnie wszystko powinno zaniknąć. Jakich efektów zabiegu możemy się jednak spodziewać?
Profesjonalny sprzęt kosmetyczny i wyposażenie kosmetyczne
Dzięki zabiegowi lipolizy iniekcyjnej możemy pozbyć się w szczególności tłuszczu zlokalizowanego na ramionach, kolanach, udach, plecach, okolicy pach, pod pośladkami, na udach, a także w okolicy karku.
Decydując się jednak na przeprowadzenie tego zabiegu, musimy mieć świadomość tego, iż nie jest on przeznaczony dla osób otyłych, które w celu zmniejszenia masy ciała powinny postawić na aktywność fizyczną oraz odpowiednio dobraną dietę.
Zobacz sprzęt kosmetyczny dla medycyny estetycznej.