Karboksyterapia co to?
Karboksyterapia to jeden z popularniejszych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej. Jak się okazuje, może pomóc wielu osobom, zarówno mężczyznom, jak i przedstawicielkom płci pięknej.
Zanim jednak zdecydujemy o poddaniu się temu wyjątkowemu zabiegowi, będziemy musieli czegoś się o nim dowiedzieć. Wówczas o wiele prościej będzie nam podjąć mądrą i odpowiedzialną decyzję. Przede wszystkim, dobrze byłoby mieć świadomość tego, jakie są wskazania i przeciwwskazania do karboksyterapii.
Warto też wiedzieć, w jaki sposób przebiega zabieg i czy należy się do niego przygotować. Wreszcie, dobrze byłoby dowiedzieć się, jak wiele serii jest potrzebnych, aby uzyskać zamierzone rezultaty.
Karboksyterapia - najistotniejsze informacje
Karboksyterapia ma na celu kompleksową walkę z szeroko pojętymi niedoskonałościami skórnymi. Podczas zabiegu wykorzystywane są dobroczynne właściwości dwutlenku węgla, dzięki któremu możliwa staje się poprawa kondycji skóry. Zabieg ten można wykonać w niemal każdym gabinecie medycyny estetycznej.
Jego niezaprzeczalnym atutem jest duża . Idzie ona w parze z bezpieczeństwem, jak również z małą inwazyjnością. Co ciekawe, zabiegowi można poddać nie tylko skórę twarzy, ale również nogi czy uda. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zatroszczyć się o siebie w kompleksowy sposób.
Komu może pomóc karboksyterapia?
Każdy, kto rozważa zabieg karboksyterapii, musi poznać wskazania do jego wykonania. Przede wszystkim są nimi rozstępy oraz blizny. Zabieg ten może również pomóc osobom, które zmagają się z uciążliwą pomarańczową skórką.
Wskazaniami do karboksyterapii będą także cienie pod oczami oraz worki. Zmaga się z nimi wiele osób, które nie dbają o właściwą pielęgnację i higienę snu. Z zabiegu karboksyterapii zadowolone mogą być również osoby, którym dokucza wiotka skóra twarzy, dekoltu oraz szyi.
Można będzie wykonać go także u każdego, komu dokucza przedwczesne starzenie się skóry i utrata jej jędrności. (Poznaj premium urządzenia do karboksyterapii).
Jakie są przeciwwskazania do karboksykoterapii?
Niestety, pomimo licznych zalet karboksyterapii, nie zawsze może ona zostać wykonana. Zabiegowi temu nie będą mogły poddać się między innymi przedstawicielki płci pięknej spodziewające się narodzin dziecka. Przeciwwskazanie stanowi również karmienie piersią.
Zabiegu tego nie można będzie wykonać także w przypadku niektórych chorób nerek, serca czy płuc. Na tym jednak nie koniec. Wśród przeciwwskazań do karboksyterapii wymienić należy także padaczkę, cukrzycę czy infekcje w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi.
Niestety, zabieg nie jest wskazany także u osób, które cierpią na dermatozę zwaną trądzikiem różowatym. Aby móc potwierdzić bądź wykluczyć istnienie przeciwwskazań do wykonania zabiegu karboksyterapii, konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu.
Nie należy ukrywać niczego przed osobą wykonującą zabieg, bo wówczas zwiększa się ryzyko powikłań. Na szczęście, wiele przeciwwskazań ma charakter przemijający. Po ich ustąpieniu w większości przypadków można będzie wykonać zabieg.
Wie sieht das Verfahren aus?
Karboksyterapia to zabieg, którego przebieg nie jest jakoś szczególnie skomplikowany. Co do zasady, nie jest on bolesny, choć u wrażliwych osób może pojawić się pewien dyskomfort. Pod skórę, przy pomocy cienkich igieł, wprowadzany jest dwutlenek węgla.
To właśnie dzięki niemu można poprawić kondycję naskórka. W efekcie, można spłycić uciążliwe blizny, także te powstałe na skutek trądziku. Karboksyterapia pozwoli również na wyrównanie faktury skóry oraz rzecz jasna na jej ujędrnienie. Bezpośrednio po zabiegu, skóra może być podrażniona.
Pojawić mogą się również niewielkich rozmiarów krwiaki. Ważne jest to, aby postępować delikatnie z obszarem skóry, który był poddany zabiegowi. Zaleca się stosowanie łagodnych dermokosmetyków pielęgnacyjnych.
Jeżeli cokolwiek w wyglądzie skóry bądź w naszym samopoczuciu po zabiegu wzbudzi nasz niepokój, powinniśmy szybko udać się do gabinetu, w którym wykonywana była karboksyterapia. W zdecydowanej większości przypadków nie pojawią się jednak żadne uciążliwe i długotrwałe skutki uboczne.
Jaka jest cena zabiegu i ile serii trzeba wykonać?
Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka jest cena pojedynczego zabiegu karboksyterapii. Na to pytanie nie da się jednak odpowiedzieć w prosty i jednoznaczny sposób. Wiele zależy bowiem od miasta, w którym wykonywany jest zabieg oraz od konkretnego gabinetu.
Na cenę wpływa również to, jak duży obszar skóry poddawany jest zabiegowi. Jeżeli zależy nam na korzystnym stosunku ceny do jakości, nie pozostaje nam nic innego jak zapoznanie się z ofertami kilku gabinetów medycyny estetycznej w naszym mieście. Jeśli zdecydujemy się na wykupienie całego pakietu zabiegów, najprawdopodobniej będziemy mogli liczyć na atrakcyjną zniżkę.
Wskazane będzie również poczytanie opinii o konkretnych gabinetach medycyny estetycznej. Mowa tu zarówno o tych negatywnych, jak i pozytywnych. Mogą stanowić one dla nas cenną wskazówkę.
Pamiętajmy także o tym, że w zdecydowanej większości przypadków, jeden zabieg karboksyterapii to za mało. Zazwyczaj zaleca się wykonanie od kilku do nawet kilkunastu zabiegów. Dopiero wówczas będzie można mówić o w pełni satysfakcjonujących rezultatach.
Co jeszcze trzeba mieć na uwadze decydując się na zabieg karboksyterapii?
Zdecydowana większość osób wybierających się na zabieg karboksyterapii, pragnie wiedzieć, jak długo on trwa. Wiele zależy oczywiście od tego, jaki obszar skóry poddawany jest zabiegowi. Czas trwania karboksyterapii może wynieść od kilku do kilkudziesięciu minut. Dobrze byłoby więc uzbroić się w cierpliwość.
Trzeba również liczyć się z tym, że efekty zabiegu nie będą utrzymywały się zawsze. Po jakimś czasie, konieczne może okazać się powtórzenie karboksyterapii. Dobrze byłoby więc kierować się wskazaniami specjalisty, który wykonuje zabieg. Ważne jest także to, aby nie traktować karboksyterapii jako magicznej recepty na swoje problemy ze skórą.
Kluczowa jest codzienna i staranna pielęgnacja całego ciała, jeżeli chcemy cieszyć się atrakcyjnym jego wyglądem. Należy wyposażyć się w dobre jakościowo kosmetyki, o naturalnych składach. Konieczne jest systematyczne ich używanie. Równoległe stosowanie ch kosmetyków i zabiegów medycyny estetycznej sprawi, że skóra będzie prezentowała się atrakcyjnie pod względem wizualnym przez długi czas.
Kto wie, może uda nam się nawet zatrzymać młodość na dłużej? Warto także zdawać sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa właściwie zbilansowana dieta oraz nawodnienie organizmu.