Kriolipoliza czy karboksyterapia?

medika-Logo
Medika
9/3/2021
-
4
min
medika-LogoKriolipoliza czy karboksyterapia?

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza jest to innowacyjny zabieg modelujący sylwetkę, za pomocą którego bez użycia skalpela można zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się niską temperaturę, która wynosi od -5 do 10°C. Dzięki tej nowoczesnej metodzie można zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, pleców, ud, a także twarzy.

Podczas zabiegu kriolipolizy wybrane obszary ciała poddawane są niskiej temperaturze, co wywołuje wymrażanie komórek tłuszczowych, inaczej zachodzi zjawisko tzw. apoptozy, po którym następuje metabolizacja oraz całkowite usunięcie ich z organizmu.

Działanie kriolipolizy

W wybranych partiach chciała, poprzez kriolipolizę dochodzi do zamrożenia komórek tłuszczowych. Oddziałuje ona na lipidy, które są zawarte w komórkach. W wyższej temperaturze, w przeciwieństwie do komórek, w których znajduje się woda, ulegają procesowi krystalizacji.

Uwolnione lipidy zostają przetransportowane za pomocą układu limfatycznego. Zabieg kriolipolizy nie niszczy warstw skórnych, nerwów, ani mięśni. Skupia się tylko i wyłącznie na eliminacji komórek tkanki tłuszczowej. Dzięki wykorzystaniu tej metody można pozbyć się kilku zbędnych centymetrów w obwodzie brzucha, ud, a także ramion. 

Karboksyterapia efekty

Podsumowując zabieg jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, nie wymaga rekonwalescencji. wykonywanych zabiegów często porównywana jest do efektów, które uzyskuje się podczas liposukcji. Pierwsze rezultaty są widoczne już po jednym zabiegu. Poza tym metoda kriolipolizy jest całkowicie bezbolesna, więc nie wymaga podawania znieczulenia miejscowego. Nie ingeruje w prace nerwów, mięśni, ponieważ skupia się wyłącznie na eliminacji komórek tkanki tłuszczowej. 

Jeśli więc szukasz odpowiedzi na pytania: jak poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej, czy jakie są sposoby redukcji tkanki tłuszczowej to mamy nadzieję, że ten wpis okaże się pomocny. Medycyna estetyczna oferuje bowiem różnego typu sposoby na tkankę tłuszczową.

Karboksyterapia jako nowa metoda poprawiająca wygląd i kondycję Twojej skóry

Karboksyterapia jest m oraz bezpiecznym zabiegiem, którego zadaniem jest poprawa wyglądu i odzyskanie zdrowej kondycji skóry twarzy, a także ciała. Przede wszystkim zmniejsza widoczne zmarszczki, które pojawiają się w wyniku starzenia się skóry.

Zabieg usuwa również cienie pod oczami, pomaga w likwidacji niechcianych rozstępów oraz cellulitu. Do wykonania karboksyterapii używa się czystego dwutlenku węgla, który jest aplikowany do skóry właściwej i tkanki podskórnej.

Poprzez podanie go bezpośrednio w ten sposób, natychmiast działa w miejscu wyznaczonym. Podawany dwutlenek węgla jest bezpiecznym gazem medycznym. Po przeprowadzonym zabiegu bardzo szybko można zobaczyć efektywne rezultaty. 

Wskazania i przeciwwskazania do karboksyterapii

Działanie karboksyterpii

Dzięki metodzie karboksyterapii w miejscu, które poddane zostaje zabiegowi znacznie poprawia się przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych. Gaz stosowany jest podskórnie, od momentu podania rozchodzi się, wywołując przy tym upragniony efekt.

Tkanki zostają odżywione i przede wszystkim odpowiednio dotlenione. W efekcie końcowym można zauważyć rozbicie zalegającego tłuszczu oraz wyraźną poprawę mikrokrążenia. Wraz z rozpoczęciem serii zabiegów, aż do samego etapu końcowego przebudowa tkankowa trwa nawet do kilku tygodni po zakończonej sesji.

Zabieg karboksyterapii powoduje wywołanie delikatnego stanu zapalnego, który jest bardzo krótkotrwały. Stan zapalny pozwala na aktywację zwiększonej produkcji kolagenu, a także elastyny. Są to niezbędne produkty, dzięki którym skóra nabiera jędrności oraz młodego wyglądu. 

Warto pamiętać, że stosowany CO2 powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyspiesza cyrkulację krwi. Dzięki niemu każda komórka skóry zostaje odżywiona, ponieważ poprawia się przepływ tlenu, a także substancji odżywczych, które są bardzo istotne. W efekcie końcowym następuje odnowa biologiczna, skóra zostaje napięta, stając się również bardziej sprężystą. Karboksyterapia e wspiera proces tworzenia drobnych naczyń krwionośnych, stymuluje regenerację tkanek. 

Zabieg nie pozostawia na skórze trwałych uszkodzeń, nie wywołuje reakcji alergicznych. Powoduje redukcje tkanki tłuszczowej, wraz z syntezą nowych włókien kolagenowych daje długotrwałe rezultaty. Zabieg nie wymaga rezygnacji z codziennych aktywności, bezpośrednio po nim można wrócić do ulubionych zajęć. Skóra nie robi się wrażliwsza na promienie słoneczne. Zabieg jest bezbolesny, jednak może występować lekki dyskomfort, który bardzo szybko znika. Powoduje redukcje cieni pod oczami, odchudzanie oraz odmładzanie. Zwiększa jędrność skóry, zmniejszając przy tym rozstępy i cellulit. W tym artykule staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie karboksyterapia czy kriolipoliza? Mamy nadzieje, że udało nam się wyjaśnić w skrócie na czym polegają poszczególne zabiegi. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub na adres e mail. Postaramy się wyjaśnić wątpliwości. Zachęcamy również do śledzenia naszego bloga, gdzie znaleźć można wiele ciekawych informacji o zabiegach, jakie oferuje medycyna estetyczna oraz o urządzeniach medycznych.

Tags: