Mikrodermabrasion mit Korund
Zabiegi z dziedziny kosmetologii w ostatnich latach zyskują na popularności. Chęć posiadania idealnie gładkiej skory przyczynia się do wzrostu zainteresowaniem mi procedurami. Największym sukcesem cieszą się zabiegi oczyszczające.
Są one podstawą w pielęgnacji cery. Wpływają znacząco na poprawę wyglądu. Przyczyniają się do oczyszczenia porów skórnych z zalegającego sebum oraz resztek makijażu. Ponadto, mechaniczne usunięcie zrogowaciałego naskórka, sprawia, że skóra jest w stanie czerpać więcej składników aktywnych z dalszej pielęgnacji (maski, sera, kremy).
Zabiegi złuszczające poleca się każdemu, niezależnie od rodzaju cery. Idealnie sprawdzą się w przypadku skór młodych, problematycznych, często łojotokowych, jak również - dojrzałych. Warto wspomnieć, iż gromadzenie się na powierzchni naskórka zanieczyszczeń, powoduje brak prawidłowego przepływu powierza. Przyczynia się to do utraty nawilżenia, powstawania zmian a nawet rozwinięcia się chorób skórnych.
W gabinetach kosmetologicznych istnieje wiele rodzajów zabiegów złuszczających. Wraz z rozwojem branży powstają coraz nowsze technologie. Jednak bez wątpienia, od lat najpopularniejszą z nich jest mikrodermabrazja korundowa. Dlaczego zatem, mikrodermabrazja korundowa jest tak często wybieranym zabiegiem wśród klientów ?
Mikrodermabrazja korundowa - czym jest i czym różni się od innych zabiegów złuszczających?
Mikrodermabrazja korundowa to bezinwazyjna, bezbolesna metoda oczyszczania powierzchniowej warstwy naskórka. Mechaniczny peeling przeprowadzany jest za pomocą korundu, czyli tlenku glinu. Głowica urządzenia wyposażona jest w mikrokryształki tego surowca oraz mechanizm zassania.
Podczas zabiegu korund z duża siła uderza o powierzchnię skóry, oczyszczając ją. Natomiast, zastosowanie ciśnienia powoduje, że zanieczyszczenia oraz martwy naskórek, zasysane są do głowicy.
Ze względu na rodzaj użytego materiału, jakim jest tlenek glinu, mikrodermabrazja korundowa jest znacznie ejsza. Charakteryzuje się większa siłą złuszczania, niż na przykład mikrodermabrazja diamentowa.
Wskazania do zabiegu - dla kogo jest zabieg mikrodermabrazji korundowej?
Głównym wskazanie do zabiegu jest skóra widocznie zanieczyszczona, szara, szorstka. Taka, która potrzebuje dotlenienia. Zabieg jest, również osobom z łojotokiem, bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami. Idealnie sprawdzi się w walce z zaskórnikami czy rogowaceniem okołomieszkowym.
Mikrodermabrazję wykonuje się również w celu przygotowania skory przed dalszymi zabiegami pielęgnującymi.
Niestety, osoby posiadające skórę naczyniową, wrażliwa, podatną na działanie czynników mechanicznych nie będą mogły skoczyć z zabiegu, z uwagi na wysoka intensywność złuszczania.
Jak często wykonywać zabieg?
Mikrodermabrazję zaleca się wykonywać co 14 dni, w serii od 3 do 5 zabiegów. Jednak parametry serii ustalane są indywidualnie. Uzależnione są od lokalizacji oraz defektu, z jakim do gabinetu zgłosi się klient.
Dlaczego mikrodermabrazja korundowa jest tak ?
Po zabiegu złuszczającym w skórze powstają zmiany, które znacząco przyczyniają się do poprawy wyglądu. Mechaniczne pozbycie się martwych komórek naskórka, powoduje obkurczenie ujść gruczołów łojowych, istotnie wpływając na poprawę stanu skóry.
Tę właściwość docenią posiadaczki cer przetłuszczających się, ze względu na zmniejszenie wydzielania łoju. Dzięki usunięciu zalegającego sebum oraz zanieczyszczeń, spada skłonność do pojawienia się nowych zmian skórnych.
Mikrodermabrazja korundowa wpływa również, na zwiększenie przepuszczalności naskórka. Usprawnia to wtłoczenie wgłąb skóry cennych substancji aktywnych. Tym samym, wpływając na poprawę nawilżenia oraz dotlenienia skóry.
Dodatkowo, wykonanie zabiegu w serii, przyczynia się do redukcji przebarwień. Sukcesywne usuwanie powierzchniowej warstwy skóry będzie miało wpływ na rozjaśnienie cery, a tym samym na wyrównanie jej kolorytu.
Reakcja podrażnienia, zachodząca w skórze po jej oczyszczeniu wspomaga stymulację białek - kolagenu oraz elastyny. Ich włókna poddane są intensywnej syntezie, poprawiając jakość skóry. Ich naturalna naprawa przyczynia się do redukcji drobnych zmarszczek i blizn. Zatem, dodatkowym atutem zabiegu jest przeciwdziałanie oznakom starzenia.
Zabieg nie tylko na twarz
Za pomocą urządzenia istnieje możliwość działania złuszczająco na dany obszary ciała na którym widoczne są blizny oraz rozstępy. Jak w przypadku zabiegu na twarz, korund złuszcza powierzchnię rozstępów, e walcząc z niechcianymi zmianami. Wspomaga ich redukcję.
Przeciwwskazania do zabiegu oraz możliwe powikłania
Zabieg złuszczający jest zabiegiem m. Oznacza to, że nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Usuwane są martwe komórki, z jego powierzchni. Jak w przypadku innych zabiegów działających złuszczająco, po mikrodermabrazji korundowej może pojawić się odczyn w postaci zaczerwienienia oraz uczucia ciepła na skórze.
Są to naturalne mechanizmy, które po kilku godzinach od zabiegu ustępują, a klient może wrócić do swoich codziennych obowiązków z zachowaniem odpowiedniej higieny miejsca zabiegowego.
Ze względu na duże bezpieczeństwo, z zabiegu mogą skorzystać prawie wszyscy. Istnieją jednak przeciwwskazania bezwzględne. Są to:
- ciąża oraz okres laktacji,
- aktywna opryszczka,
- zapalne zmiany na skórze,
- choroby skóry,
- tendencja do powstawania blizn oraz teleangiektazji,
- przerwana ciągłość skory w miejscu zabiegowym,
- nowotwory,
- Autoimmunkrankheiten,
- przyjmowanie antybiotyków oraz niektórych leków przeciwzakrzepowych.
Urządzenia do mikrodermabrazji Medika Poland to wysokiej jakości sprzęt do profesjonalnego złuszczania naskórka. Wyposażone są w niezbędne głowice zawierające korund oraz system zassania zrogowaciałego naskórka.
Wymienny filtr po każdym zabiegu, może dać najwyższy poziom bezpieczeństwa. A dotykowy panel pozwala na ustawienie szczegółowych parametrów, dobranych indywidualnie do potrzeb każdej skory.
Specjalistyczne aparaty do mikrodermabrazji dostępne są w ofercie Medica Poland - poznaj nasze urządzenia medyczne.
Mogłeś nas znaleźć szukając: mikrodermabrazja korundowa, mikrodermabrazji korundowej, zabiegu mikrodermabrazji korundowej, mikrodermabrazja korundowa przeciwwskazania, zabiegu mikrodermabrazji, zakażenia wirusowe bakteryjne, skóry trądzik różowaty, rozszerzone pory, częstotliwość zabiegów, skóry mikrodermabrazja korundowa efekty, blizny potrądzikowe, martwy naskórek, złuszczanie naskórka, dni po zabiegu, kryształki korundu, naczyń krwionośnych.