Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać po 50?

medica logo
Medika
8/11/2019
-
7
min
medica logoJakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać po 50?

Pacjenci w każdym wieku zmagają się z niedoskonałościami cery i chcieliby poznać sposób na poprawę kondycji skóry oraz zachowania jej w dobrej formie jak najdłużej. O ile temat medycyny estetycznej poruszany jest bardzo często, to rzadko poświęcamy uwagę, aby skupić się na dbaniu o skórę dojrzałą.

Jak dbać o skórę, gdy ma się 50 i więcej lat? Czy mogę zrobić cokolwiek, aby stan mojej skóry się polepszył? Co zrobić, żeby moja skóra była znowu elastyczna?

Takie, jak i wiele innych pytań zadaje sobie wiele kobiet, które przekroczyło próg 50 lat. Po 50 roku życia skóra ma pierwsze objawy starzenia, jest już cienka, mało elastyczna, mało nawodniona oraz posiada liczne przebarwienia. Wokół twarzy pojawiają się popękane naczynka, czerwień wargowa jest ścieńczała. Pojawiają się także okoliczne zmarszczki w okolicach oka oraz czoła.

Duży wpływ na uaktywnienie się procesu starzenia ma pojawiająca się u Pań menopauza, a zmiany zachodzące na skórze powodowane są zmianami hormonalnymi.Na szczęście wszystkie te zmiany można cofnąć. Dzięki odpowiednim zabiegom oraz nowoczesnym technologiom istnieje wiele sposobów, aby cieszyć się zadbaną skórą przez kolejne lata drugiej młodości.

Mezoterapia igłowa przed i po

Wykonuj peelingi medyczne

Nie zapominajmy, że to najprostsze czynności mają największy wpływ na stan Naszej skóry. Kluczem do nieustającego blasku, jest codzienna pielęgnacja skóry oraz odpowiedni demakijaż.

Codzienne stosowanie kremów z witaminą C, z retinolem ( z wyjątkiem lata) oraz z filtrem sprawi, że Twoja skóra uniknie szybkiego starzenia się. Odpowiednia dieta, aktywny tryb życia i nawodnienie organizmu, pozwoli cieszyć się piękną, elastyczną skórą na dłużej.

Widoczne na skórze ciemne plamki, to tzw. zaskórniki, które powstają w wyniku zatkania porów skóry pozostałościami złuszczonego naskórka, tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń środowiskowych. Sprawiają one często, że skóra wygląda starzej.

W kosmetyce i medycynie estetycznej wykorzystuje się peelingi, które bazują na kwasach owocowych, czyli kwasy AHA – alfa – hydroksylowe, kwasach BHA, np. kwas salicylowy, kwasach witaminy A (retinol), kwasach migdałowych oraz innych kwasach.

Różnią się one efektami i działaniem. Dlatego przed zabiegiem należy wykonać analizę stanu skóry. Peeling nadaje skórze gładkość, niweluje niedoskonałości. Pozwala na usunięcie naskórka w szybki sposób i nadaje skórze promienny wygląd, nawilżenie i sprzyja odnowie skóry. Można go przeprowadzić na skórze całego ciała.

lipolaser efekty

Nie ignoruj przebarwień

Ciemne plamy na skórze, których nie możesz zamaskować nawet najmocniejszym makijażem. Znasz ten problem? Wpływ na to mogą mieć zbyt intensywne kąpiele słoneczne, burza hormonów, czy stosowanie leków fotouczulających. A wiedziałaś, że światło może również dać Ci piękno?

Dzięki dostępności metody laseroterapii przebarwienia przestaną być Twoim problemem. Laseroterapia, to działanie wiązką światła na określony obszar ciała w taki sposób, aby promieniowanie było .

Laseroterapię można wykorzystać do wielu celów, w zależności od typu lasera, jego ustawień, czasu naświetlania oraz powierzchni, na której będzie przeprowadzany zabieg. Jest to jedna z najpopularniejszych metod usuwania defektów skórnych.

Pozbądź się pajączków

Popękane naczynka krwionośne, a także widoczne na skórze sine niteczki, to tzw. pajączki, czyli rozszerzone naczynka krwionośne. Pojawiają się zazwyczaj na twarzy, dekolcie i nogach. Najpierw występuje rumień, który nasila się pod wpływem emocji, a następnie pojawiają się drobne, rozszerzone naczynka.

Najejszą metodą na pozbycie się pajączków jest laserowe zamykanie naczynek (zobacz urządzenie do usuwania naczynek). Energia lasera jest pochłaniana przez hemoglobinę i zamieniana na ciepło, które niszczy chorobowe zmiany w tkance skórnej. Po zabiegu należy unikać przez kilka tygodni promieni słonecznych.

Osoby ze skłonnością do popękanych naczynek powinny stosować kosmetyki hipoalergiczne, z małą ilością składników, a także kosmetyki do skóry wrażliwej. Twarz należy myć wodą letnią lub zimną, gdyż zbyt ciepła może powodować podrażnienia.

autoklawy

Nawilżaj skórę

Z wiekiem w skórze zanika kawas hialuronowy, co związane jest ze stresem, zmęczeniem, brakiem odpowiedniej ilości tlenu. Skóra sprawia wrażenie suchej i mało elastycznej. Ujędrnienie i dotlenienie skóry możliwe jest dzięki karboksyterapii.

Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla przy pomocy certyfikowanego urządzenia przeznaczonego do iniekcji. W ciągu 7 dni od momentu podania dwutlenku węgla, następuje zwiększenie dopływu tlenu do tkanek. Następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, co wpływa na uelastycznienie skóry.

Poprawia się krążenie krwi, dzięki czemu poprawia się stan skóry oraz struktury włosów. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, a czas jego trwania to ok. 30 min. Aby uzyskać widoczne efekty, zaleca się wykonanie serii min. 10 zabiegów.

Karboksyterapia

Nadaj skórze kształt

Starzenie się twarzy to nie tylko wiotka, przesuszona skóra i zmarszczki. Na to, czy ktoś wygląda staro, wpływa również kształt twarzy. Aby odmłodzić wygląd, należy poprawić nie tylko jakość skóry, ale również odbudować pod nią ubytki, unieść ją i wymodelować.

Naturalnie twarz młodej osoby ma kształt odwróconego trójkąta, z wiekiem widzimy zmieniający się owal twarzy, a z siłą grawitacji twarz wydłuża się w dół. Jest to związane z zanikiem tkanki podskórnej, tłuszczu, mięśni oraz kości, co jest elementami niezbędnymi do podporu skóry. m sposobem poprawienia kształtu skóry jest wolumetria.

Zabieg polega na podaniu dość dużej objętości kwasu hialuronowego w okolice ubytku. Jest to zabieg, który jest bezbolesny, a igła nie jest wyczuwalna. W preparacie znajduje się środek znieczulający.

Najważniejsze w zabiegu jest takie odtworzenie tkanek, aby zachowane zostały naturalne rysy twarzy, aby uniknąć efektu sztuczności. Przed zabiegiem warto przyjść do lekarza ze swoim zdjęciem sprzed kilkunastu lat, aby specjalista mógł ustalić swoje działanie.

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, skóra uzyskuje efekt wypełnienia kości jarzmowej i podniesienia dzięki temu owalu twarzy. Wypełnianie dolnej części twarzy – ust, linii marionetek również znacząco poprawia wygląd skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się dość długo, bo od roku do 24 miesięcy.

Zadbaj o niedoskonałości

Niektóre problemy skórne tkwią w jej głębszych warstwach, a nie na powierzchni. W takich przypadkach skóra potrzebuje większej porcji składników odżywczych, które można dostarczyć poprzez mieszankę witaminową. Taki „koktajl” dla skóry, to mezoterapia igłowa.

Zabieg polega na nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu w jej głąb substancji aktywnych, takich jak: kwas oraz substancje odżywcze (witaminy i aminokwasy). Jest to zabieg bardzo , gdyż mamy pewność, że substancje aktywne dotrą najgłębiej jak to możliwe.

Stopień nakłucia dobierany jest indywidualnie do klientki, biorąc pod uwagę stan skóry. Stosuje się ją w miejsca, gdzie skóra utraciła jędrność, np. twarz, szyja, dekolt, powieki.

zabiegi medycy estetycznej dzięki urządzeniom Medika

Dzięki odpowiednim dobraniu preparatu do potrzeb klienta, skóra uzyskuje efekt wygładzenia, wyrównuje koloryt, następuje redukcja zmarszczek mimicznych oraz złagodzenie rumienia.

Mezoterapia jest osobom, które borykają się z wypadaniem włosów, łysieniem, czy redukcją nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Wykorzystywana jest również w leczeniu blizn. Dla osiągnięcia maksymalnych efektów zabieg należy powtarzać w seriach – od dwóch do ośmiu powtórzeń.

Zmiany pojawiające się na ciele z biegiem czasu, to całkowicie naturalny proces. A co jeśli istnieje metoda, dzięki której możesz spowolnić ten proces? Jeżeli pragniesz wydobyć ze swojej skóry to, co najpiękniejsze, to wybierz się na zabieg z zastosowaniem nici PDO. Nici liftigujące PDO, to jedna z najpopularniejszych metod, które po wszczepieniu w skórę uniosą tkanki twarzy tak, aby nadać jej piękny, elastyczny wygląd.

Jest to alternatywne rozwiązanie do metod takich jak np. lifting twarzy, którego wiele kobiet się boi, ze względu na ryzyko komplikacji pooperacyjnych. Zabieg nici liftigujących nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi, a rezultaty są bardzo szybkie. Istniejące wersje tego zabiegu, wybierane specjalnie według potrzeb pacjenta, to: Happy Lift, nici Silhouette i nici First Lift Barb 4D. Nici te, dzięki zastosowaniu technik nowej generacji wchłaniają się w skórę, a okres ich metabolizacji to 12-18 miesięcy.

Zniweluj zmarszczki

Po 50 roku życia sprawdzona metoda, dzięki której możesz pozbyć się zmarszczek należy do kategorii anti – agig, czyli ostrzykiwanie toksyną botulinową. Coraz bardziej popularny kwas wciąż budzi wiele kontrowersji. Najczęściej zadawane pytania, to: Czy jest bezpieczny? W jakim wieku można zacząć go stosować? Jak często należy go powtarzać?

Podawanie kwasu w odpowiednie miejsca, powoduje zmniejszenie napięcia mięśni twarzy, co za tym idzie ograniczenie częściowej mimiki i rozprostowanie się zmarszczek. Wstrzykiwanie kwasu, wbrew powszechnej opinii jest mało inwazyjne. Zabieg ten jest szybki i bardzo prosty. Podawany jest w postaci zastrzyku.

Na twarzy pacjenta oznaczane są punkty, w jaki należy go podać. Efekt uzyskujemy około 5/6 doba, a pełen efekt po 14 dniach. Niektórzy pacjenci obawiają się bólu, jednakże zabieg ten jest bardzo delikatny, porównywalny do ukąszenia komara. Efekty utrzymują się od 4 do 7 miesięcy. Po zaprzestaniu działania preparatu zabieg można powtórzyć, ale nie obliguje, do wykonania kolejnego zabiegu. Zabieg daje efekt rozpogodzenia i zrelaksowania twarzy.

tags: