Wypełniacz hialuronowy - naturalny opatrunek dla skóry
Czym jest kwas?
Kwas hialuronowy to pewien rodzaj polisacharydów, czyli wielocukrów, który występuje naturalnie we wszystkich organizmach żywych. Jego głównym zadaniem jest dbanie o elastyczność skóry.
Jest budulcem m.in. w tkance łącznej, w skórze, w stawach czy w ciałku szklistym oka. Kwas hialuronowy używany jest także na przykład jako składnik płynu do soczewek, kropli do oczu lub odżywczych kremów.
Jak działa kwas na skórę?
Kwas hialuronowy bardzo silnie wiąże wodę, dlatego nawilża ją od środka, nadaje jej jędrność i gładkość. W skórze kwas występuje w synergii z elastyną, tworząc swego rodzaju podporę aby utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji.
Z wiekiem skóra jednak traci jędrność dlatego, że ilość tych dwóch kluczowych składników maleje.
Występują dwa rodzaje kwasu hialuronowego
Wysokocząsteczkowy - ze względu na rozmiar cząsteczek, nie przenika do warstwy rogowej. Nadaje skórze jedwabistą gładkość, napięcie i miękkość.
Umożliwia przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry, ponieważ zwiększa przepuszczalność naskórka. Działa również jak substancja aktywna o działaniu liftingującym.
Niskocząsteczkowy - dociera do najbardziej zewnętrznej, wierzchniej części naskórka, a tym samym zatrzymuje wodę w głębszych warstwach skóry.
Po przeniknięciu do wewnętrznych obszarów, nie tylko zwiększa poziom nawilżenia poprzez wiązanie wody, ale działa również jak substancja wypełniająca i „wypychająca” zmarszczki oraz zwiększająca jędrność skóry. Po zabiegu skóra jest wyraźnie jędrniejsza, bardziej elastyczna, gładka oraz lepiej nawilżona.
Jak wykorzystywany jest kwas?
Oprócz tego, że jest to naturalnie występująca substancja, kwas produkuje się w laboratoriach pod wieloma postaciami, w zależności od zastosowania.
Dodawany jest do kremów, ale także wykorzystywany jest w medycynie estetycznej jako najbardziej naturalny wypełniacz zmarszczek.
Lekarze również posługują się nim, wstrzykując substancję dla złagodzenia zapalenia stawów.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przeprowadziła badania w Japonii, po których stwierdzono, że w miejscowości Yuzurihara mieszka najwięcej starszych ludzi (po 80 roku życia), niż w jakimkolwiek innym mieście.
Osoby te były pod obserwacją i nie stwierdzono u nich zmarszczek, wad wzroku czy problemów ze stawami. Okazało się, że doskonały stan zdrowia zawdzięcza się między innymi odpowiedniej diecie, bogatej w składniki pobudzające produkcję kwasu hialuronowego. Są to odżywcze jagody, produkty sojowe oraz naturalna zielona herbata.
Hialuronowy wypełniacz ust
Kwas wyprodukowany w warunkach biotechnologicznych jest jednak doskonałym półśrodkiem na natychmiastowe efekty i podreperowanie stanu skóry.
Jest całkowicie zgodny z naturalnie występującym kwasem, w związku z czym jest bezwzględnie bezpieczny oraz nie wywołuje reakcji alergicznych.
W gabinetach kosmetycznych można z jego pomocą poprawić m.in. owal twarzy, skronie, kości policzkowe, tzw. "kurze łapki", brodę, dekolt czy usta. Zastosowanie jest bardzo szerokie.
Jednak substancja ma to do siebie, iż po pewnym czasie zanika, wchłania się w skórę i zabieg należy powtórzyć. Jest to okres od 6 do 12 miesięcy po pierwszym zabiegu. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, a poddana mu część ciała jest tylko nieco opuchnięta, jednak opuchlizna szybko znika, a pacjent może cieszyć się na przykład idealnym uśmiechem.