Mezoterapia polega na śródskórnym wstrzykiwaniu koktajli preparatów zawierających kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, aminokwasy, oligoelementy, lipolityki i peptydy. Mezoterapia może być iniekcyjna (tzn. dobroczynne substancje są dostarczane do skóry za pomocą ultracienkich igieł) lub nieiniekcyjna (sprzętowa).
Mezoterapia skutecznie likwiduje szereg defektów estetycznych - suchość skóry, przebarwienia, drobne zmarszczki, trądzik, trądzik pospolity, rozstępy, blizny, odwodniona skóra. Zabiegi mogą być wykonywane u kobiet i mężczyzn w każdym wieku od 18 roku życia. Uzyskane efekty utrzymują się do 1,5 roku.
Pacjenci, którzy regularnie poddają się takim zabiegom, zauważają, że jakość ich skóry zmienia się na lepsze, a nawet produkty pielęgnacyjne są zupełnie inaczej przyklejane do skóry. Na przykład słoiczek kremu do codziennego stosowania kiedyś starczał na miesiąc, a teraz wystarcza na 3-5, a nawet pół roku.
Mezoterapia może być wykonywana na twarzy i ciele, rozwiązuje poważne problemy estetyczne, a nawet pomaga schudnąć.
Przyjrzyjmy się głównym obszarom twarzy i głowy, w których przeprowadza się zabieg.
Mezoterapia sprawia, że usta stają się gładsze i bardziej wyraziste. Skóra wokół ust staje się jędrniejsza i młodsza, zmarszczki znikają, kontur staje się wyraźniejszy, a relief jest jednolity.
Mezoterapia rozwiązuje problem wypadania włosów poprzez stymulację cebulek do wzrostu. Włosy stają się grubsze, zdrowsze i mają przyjemny, naturalny kolor. Technika ta z powodzeniem zwalcza również łupież i suchość skóry głowy, zapobiega siwieniu w młodym wieku, eliminuje łamanie się włosów i dzielenie.
Po przeprowadzeniu mezoterapii twarzy i szyi poprawia się ogólny stan skóry, zmniejsza się nasilenie zmarszczek poziomych i fałdów, znikają miejscowe złogi tłuszczu, plamy starcze, skóra staje się bardziej elastyczna i elastyczna, napina się.
W niektórych przypadkach mezoterapia może zmniejszyć widoczność blizn i blizn pooperacyjnych, np. na tarczycy. Technika ta jest skuteczna w przypadku podwójnego podbródka i pajączków.
Mezoterapia na okolice oczu skutecznie zwalcza worki pod oczami i cienie. Aktywne składniki „koktajli kosmetycznych” stymulują produkcję elastyny i kolagenu, pozostawiając skórę jędrną i młodzieńczą.
Zmarszczki są wygładzone, koloryt skóry jest zwiększony, przywrócony zdrowy koloryt, skóra napięta. Mezoterapia likwiduje wiotkość powieki górnej, obrzęki, obrzęki, niedoskonałości starcze, kurze łapki, suchość skóry.
Dwa główne efekty mezoterapii w tej okolicy to ujędrnienie skóry i likwidacja drugiego podbródka. Procedura ta polega na tak zwanym "niechirurgicznym modelowaniu".
W przypadku mezoterapii na podbródek stosuje się specjalne koktajle do mezoterapii, które rozbijają tkankę tłuszczową, wzmacniają skórę i nasycają ją wilgocią i dobroczynnymi składnikami.
Do mezoterapii na podbródek stosujemy specjalne mezokoktajle, które rozbijają tłuszcz, ujędrniają skórę i nasycają ją wilgocią i dobroczynnymi składnikami.
Podobnie jak w przypadku włosów na głowie, mezoterapia pomaga przywrócić grubość brwi i wypełnić ubytki.
Mezoterapia skutecznie zwalcza charakterystyczne dla tego obszaru zmarszczki poziome i pionowe. Skóra jest napięta, odmłodzona, nasycona wilgocią, witaminami i minerałami.
Mezoterapia skórna i naskórkowa może zlikwidować powierzchowne fałdy nosowo-wargowe w początkowej fazie, kiedy dopiero zaczynają się tworzyć. Mezokoktajle stymulują własne bioprocesy skóry, dzięki czemu skóra staje się świeża i napięta.
Przejdźmy teraz do mezoterapii ciała i wymieńmy główne obszary, w których została ona z powodzeniem zastosowana.
Mezoterapia brzucha rozwiązuje wiele problemów, np. pomaga walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Aktywuje własne procesy regeneracji, zwiększa elastyczność skóry, nadaje jej elastyczność, wyrównuje ukojenie i koloryt.
Ponadto na brzuchu często występują rozstępy i blizny, takie jak po cesarskim cięciu. Mezoterapia jest w stanie wyeliminować również te defekty.
Preparaty likwidują suchość, łuszczenie, przebarwienia, zmarszczki, mocno wystające żyły i inne defekty kosmetyczne dłoni. Wpływ negatywnych czynników środowiskowych jest szybko eliminowany, skóra nabiera zdrowego kolorytu i zadbanego wyglądu.
Efektem mezoterapii w tym obszarze jest wzmocnienie skóry, jej odbudowa i odmłodzenie. Jeśli w koktajlach zawarte są lipolityki, zniszczone zostaną lokalne złogi tłuszczu. Skóra jest napięta, wygładzona, znika cellulit, znikają pajączki, likwidowane są blizny i rozstępy.
Główne efekty to lifting piersi i odbudowa skóry. Technika ta skutecznie zmniejsza jędrność i elastyczność skóry, związane z wiekiem wypadanie piersi, przebarwienia, rozstępy i blizny, zmarszczki, nierówną ulgę i niezdrowy koloryt skóry.
Częstymi klientami mezoterapeutki są kobiety, które zakończyły karmienie piersią i chcą przywrócić swoim piersiom atrakcyjność. Również mezoterapia jest często przeprowadzana w ramach rehabilitacji po operacjach plastycznych.
Tutaj częściej stosuje się technikę iniekcji, ponieważ konieczne jest jasne i celowe dostarczanie leków do obszaru problemowego. Mezokoktajle zazwyczaj wpływają na przepływ krwi i limfy, poprawiając mikrokrążenie w skórze, łagodząc ból i napięcie mięśni oraz tonizując je.
Koktajle lipolityczne służą do eliminacji zlokalizowanych złogów tłuszczu po bokach.