Kawitacja ultradźwiękowa
Zabiegi kawitacji ultradźwiękowej to jedne z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Metoda ta jest bardzo popularna ponieważ jest praktycznie bezbolesna oraz nie powoduje podrażnień i skutków ubocznych, a jednocześnie wykazuje się bardzo dużą skutecznością i szybkością działania.
Drugim powodem, który decyduje o popularności tego zabiegu jest jego wszechstronność, może one być bowiem stosowany praktycznie do każdego rodzaju skóry. Przyjrzymy się bliżej na czym polega zabieg kawitacji ultradźwiękowej, jak często można go wykonywać i ile kosztuje.
Czym jest zabieg kawitacji ultradźwiękowej?
Kawitacja ultradźwiękowa to bezinwazyjny zabieg kosmetyczny służący do oczyszczania skóry za pomocą ultradźwięków o częstotliwości 40 kHz. Zabieg kawitacji ma dwojakie działanie na skórę.
Po pierwsze powoduje on powstawaniem na jej powierzchni pęcherzyków gazu o zmiennym ciśnieniu. Pęcherzyki te pękają pod wpływem ciśnienia powodują niszczenie martwych komórek naskórka oraz usuwanie nadmiaru sebum. To jest właśnie efekt oczyszczający kawitacji.
Z drugiej strony fale ultradźwiękowe wnikają również w głąb skóry. Dostarczana z nimi energia pobudza wewnętrzne partie skóry do intensywnej regeneracji poprzez zwiększoną produkcję kolagenu oraz elastyny. Kawitacja ultradźwiękowa usprawnia także przepływ krwi i limfy w skórze oraz rozbija komórki tłuszczowe.
Ma także działanie bakteriobójcze, dzięki czemu jest w walce z trądzikiem i stanami zapalnymi skóry. Jak widać potencjalne spektrum działania kawitacji jest więc bardzo szerokie.
Wskazania i przeciwwskazania do kawitacji ultradźwiękowej
Jak już wspomniano kawitacja ultradźwiękowa może być wykonywana na skórze każdego typu. Zabieg sprawdzi się zarówno w przypadku osób bardzo młodych, których skóra boryka się z typowymi dla tego okresu problemami, jak trądzik i inne wypryski, jak i u osób dojrzałych, u których podstawowym problem jest zmęczenie skóry i utrata przez nią jędrności i elastyczności.
Ze względu na to, że zabieg kawitacji jest zabiegiem bezinwazyjnym i bolesnym nadaje się on dla osób o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień, może być również stosowany w przypadku cery naczynkowej.
Mimo bezinwazyjności samego zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania do kawitacji ultradźwiękowej. Standardowo, jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych jest ona niewskazana dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Przeciwwskazaniem są również choroby nowotworowe, zaburzenia pracy wątroby oraz tarczycy czy ogólnie, ostre stany zapalne w organizmie. Zabieg kawitacji ultradźwiękowej nie powinien być przeprowadzany u osób, której posiadają implanty, rozrusznik serca lub są w trakcie leczenia aparatem ortodontycznym.
Sugeruje się zrezygnować z zabiegu także w przypadku posiadania spirali lub wkładki antykoncepcyjnej oraz przełożyć go jeśli zbiega się z datą miesiączki (jeśli zabieg ma być w okolicy brzucha).
Zalety zabiegu kawitacji ultradźwiękowej - redukcja tkanki tłuszczowej
Zabieg kawitacji ultradźwiękowej ma szereg zalet. Może on być stosowany jako wsparcie dla procesu odchudzania ponieważ wyszczupla i modeluje sylwetkę, a dodatkowo pomaga redukować tkankę tłuszczową. Kawitacja ultradźwiękowa jest również m narzędziem do walki z cellulitem oraz zwiotczałą, mało elastyczną skórą.
Co może zaskoczyć zabiegi kawitacji poprawiają metabolizm oraz stymulują przemianę materii. Zwiększa to ich działanie odchudzające oraz antycellulitowe. Kawitacja ultradźwiękowa może być również m zabiegiem wstępnym, przed innymi procedurami kosmetycznymi, zwiększa bowiem absorpcję składników aktywnych z kosmetyków i preparatów medycznych.
Przebieg zabiegu kawitacji ultradźwiękowej
Pojedynczy zabieg kawitacji trwa około 20 minut. Do samego zabiegu nie trzeba się jakość specjalnie przygotowywać, wystarczy na kilka dni przed wizytą w salonie kosmetycznym pić więcej płynów.
Przed samym zabiegiem ,skóra zostaje nawilżona specjalnym preparatem, którym ma za zadanie wzmocnić przenoszenie fal ultradźwiękowych, które są doprowadzane do jej powierzchni za pomocą specjalnej głowicy. Wprowadzane do skóry ultradźwięki powodują powstawanie w niej pęcherzyków, które z czasem pękają, niszcząc w ten sposób komórki naskórka.
Zabieg kawitacji jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga więc stosowania znieczulenia. Po zabiegu na skórę można nałożyć maseczkę nawilżającą. Często po zabiegu kawitacji przeprowadza się w danym obszarze ciała również inne zabiegi, ponieważ jak wspomniano kawitacja zwiększa absorpcję składników odżywczych z kosmetyków i preparatów medycznych. Dodatkowy efekt regeneracji skóry można uzyskać przeprowadzając po kawitacji zabieg masażu.
Częstotliwość zabiegów kawitacji ultradźwiękowej aby widzieć efekty
W przypadku dużych problemów skórnych sugeruje się przeprowadzanie od 5 do 10 zabiegów kawitacji, z częstotliwością około dwóch zabiegów na tydzień.
Zabieg będzie bardziej efektywny jeśli na kilka dni przed wizytą w gabinecie zadbamy o prawidłowe nawilżenie skóry, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W przypadku skóry zdrowej, gdzie kawitacja ma służyć do jej oczyszczenia i regeneracji wystarczy wykonywać ten zabieg doraźnie, wtedy kiedy potrzebny. Nie częściej jednak niż raz w miesiącu, ze względu na długość cyklu życia naskórka.
Kawitację ultradźwiękową wykonuje się przez cały rok. Przy czym, ze względu na fakt, że bezpośrednio po zabiegu skóra jest wrażliwa i podatna na działanie promieni słonecznych, bardziej są zabiegi w okresie od września do kwietnia. W lecie kawitację również można przeprowadzić, ale należy wówczas pamiętać o stosowaniu kremów z silnymi filtrami przez co najmniej kilka dni po zabiegu.
Koszt zabiegu kawitacji ultradźwiękowej - na jaki wydatek się przygotować?
Koszt zabiegu kawitacji ultradźwiękowej w dużej mierze zależy od salonu, jego renomy oraz miasta, w którym się znajduje. Zazwyczaj za jeden zabieg, trwający około 20 minut, trzeba zapłacić między 50 a 100 złotych, przy czym ceny mogą się różnić również w zależności od partii ciała, na której jest on przeprowadzany.
W przypadku wykupienia od razu pakietu zabiegów cena zazwyczaj jest sporo niższa. Jeśli decydujemy się na kawitację ultradźwiękową w pakiecie z innym zabiegiem, to cena będzie odpowiedni wyższa, w zależności od rodzaju wybranego zabiegu dodatkowego.
Jak widać spektrum zastosowań kawitacji ultradźwiękowej jest bardzo szerokie. Trudno więc się dziwić, że ten zabieg jest aż tak bardzo popularny wśród klientek salonów kosmetycznych. W miarę krótkim czasie, praktycznie bezboleśnie i niewielkim kosztem można osiągnąć szereg efektów. Kawitacja ultradźwiękowa wykonywana jest przy pomocy tego kombajnu kosmetycznego - Kombajn kosmetyczny 7w1.