Mikrodermabrazja efekty
Mikrodermabrazja to zabieg coraz bardziej zyskujący na popularności, nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ ten mechaniczny mikropeeling przynosi zadowalające efekty i widocznie poprawia wygląd skóry.
Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczeniu warstwy rogowej naskórka, co pomaga uzyskać efekt wygładzenia skóry, rozjaśnienia przebarwień, zniwelowania zaskórników i redukcji rozszerzonych porów, a także spłycenia niewielkich blizn.
Ponad to, dzięki pozbyciu się martwych kornoecytów, umożliwia łatwiejsze przyswajanie aplikowanych składników przez skórę. Ze względu na rozwijające się technologie, salony kosmetyczne mogą zaoferować komfortowe i bezbolesne zabiegi, które są lepszą alternatywą dla manualnego oczyszczania skóry.
Przygotowanie do zabiegu mikrodermabrazji
Przed wyborem każdego zabiegu, należy ocenić stan skóry i na jego podstawie wybrać zabieg najbardziej odpowiadający potrzebom. Jeśli wybrana zostanie mikrodermabrazja, warto pamiętać, by pięć dni przed zabiegiem, nie wykonywać czynności, które mogą uszkodzić lub podrażnić skórę.
Należy zatem zrezygnować z peelingów mechanicznych i enzymatycznych oraz depilacji, warto unikać również nadmiaru słońca, ponieważ poparzenia słoneczne wykluczają z zastosowania mikropeelingu. Zabieg może zostać przeprowadzony tylko wtedy, jeśli ma skórze nie ma żadnych wyprysków, ran oraz widocznej opryszczki.
Przed samym zabiegiem skóra musi być oczyszczona z kosmetyków kolorowych oraz kremów, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. W tym celu kosmetyczka odtłuszcza cerę przed zabiegiem specjalnym roztworem kwasu bornego lub spirytusem. W trakcie zabiegu, niezbędne jest zakładanie specjalnych okularów, w celu ochrony przed dostaniem się kryształków do oczu. Zobacz kombajny kosmetyczne pozwalające wykonać zabieg.
Rodzaje mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja poprawia wygląd za pomocą mechanicznego i łagodnego peelingu. Pierwszym elementem jest oczyszczenie głębokie z zanieczyszczeń (kurz, pot i nadmiar sebum).
Następnie specjalna głowica próżniowa zasysa ścierany naskórek i kryształki wykorzystywane podczas zabiegu. Można wyróżnić kilka rodzajów mikrodermabrazji.
Mikrodermabrazja diamentowa - zabieg mikrodermabrazji
Polega na złuszczaniu skóry za pomocą głowic, posiadających specjalne pierścienie wykonane ze sztucznego lub naturalnego diamentu. Głowice mogą różnić się wielkością tarcz oraz kryształków.
Zabieg należy wykonywać do osiągnięcia planowanego efektu. Wbrew pozorom mikrodermabrazja diamentowa jest dedykowana skórze wrażliwej i jest naprawdę łagodnym zabiegiem.
Corundum microdermabrasion
Zabieg działa na tej samej zasadzie co poprzednik, jednak w tym przypadku zamiast diamentu, używa się kryształy korundu - tlenku glinu.
Sproszkowane mikrokryształki z pomocą wysokiego ciśnienia kierowane są w kierunku skóry, dając efekt tak zwanego "piaskowania skóry". Ten zabieg ma silniejsze działanie, jednoczenie stymuluje głębsze warstwy skóry do syntezy elastyny i kolagenu.
Mikrodermabrazja wodno-tlenowa
Zabieg ten, nazywany inaczej oksydermabrazją, wykorzystuje tlen i sól fizjologiczną, której kropelki złuszczają delikatniej, niż kryształki glinu i diamenty.
Zabieg ten również pomaga zmniejszyć opuchliznę oraz obkurczyć naczynia krwionośne. Metodę tę można stosować przy czynnym trądziku i jest przy cerze naczynkowej.
Mikrodermabrazja laserowa
Jest to stosunkowo nowa metoda w Polsce i nadal w salonach kosmetycznych można spotkać ją stosunkowo rzadko. Wykorzystuje promieniowanie wiązki laserowej, oczyszczając tym samym niezwykle precyzyjnie i wspomagając procesy regeneracyjne.
Efekty mikrodermabrazji - wzmacnia wchłanialność składników aktywnych
Do efektów mikrodermabrazji możemy zaliczyć przede wszystkim stopniowe i bezpieczne usuwanie warstw rogowej skóry, bez pojawienia się blizn i podrażnień, co może towarzyszyć w oczyszczaniu manualnym.
Zabieg ten pomoże pozbyć się drobnych zmarszczek, poprawia elastyczność skóry oraz pomaga spłycić niewielkie blizny, pozbywając się również przy tym nieestetycznych przebarwień. Skóra po zabiegu staje się promienna i rozświetlona, a jej regeneracja zostaje pobudzona.
Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg do złuszczania martwego naskórka
Cera ma mniejszą skłonność do łojotoku, zaskórniki i prosaki zostają zredukowane, a pory stają się mniej widoczne. Należy pamiętać, że po zabiegu, skóra jest dogłębnie oczyszczona, dzięki czemu jest w stanie przyswoić więcej preparatów odżywczych, aplikowanych na skórę, co może pomóc w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia cery.
Ponieważ mikrodermabrazję stosuje się nie tylko na twarz, ale również na pozostałe części ciała, może pomóc zmniejszyć widoczność cellulitu i rozstępów oraz znacząco ujędrnić skórę.
Zabieg może również mieć zbawienny wpływ dla osób zmagających się z rogowaceniem okołomieszkowym, ponieważ delikatne i regularne złuszczanie utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Pierwsze efekty mikrodermabrazji można zauważyć już po pierwszym zabiegu, ale efekty zauważa się po całej serii zabiegów.