Presoterapia urządzenie
Co daje presoterapia?
Prestoterapia wywierając nacisk na naczynia krwionośne oraz limfatyczne, pobudza krążenie krwi i chłonki. Dzięki temu zabiegowi można zredukować powstawanie obrzęków, głównie o limfatycznym pochodzeniu. Dodatkowo, presoterapia polepsza cyrkulację płynów ustrojowych, a to przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu.
Decydując się na masaż pneumatyczny można wpłynąć na modelowanie swojej sylwetki poprzez poprawę jędrności czy też elastyczności skóry. Warto wiedzieć, iż presoterapia eliminuje uczucie ciężkości nóg, a także likwiduje objawy zastoinowe i regeneruje tkankę mięśniową.
Ten zabieg przyczynia się również do zmniejszenia oporu naczyniowego, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie serca. Presoterapia to także uczucie lekkości i usprawnienie pracy układu pokarmowego oraz polepszenie wydalania nadmiaru zalegającej wody i toksyn w organizmie z metabolicznych przemian. Innym efektem zabiegu jest nawet poprawa odporności ze względu na stymulację układu immunologicznego.
Czy presoterapia jest bezpieczna?
Presoterapia urządzenie to bezpieczny i zabieg, jednakże warto wiedzieć, że mogą po nim wystąpić pewne skutki uboczne. Przykładem jest ból mięśni wywołany dużym naciskiem na maszynę, stwardnienie skóry bądź pęknięcie naczyń włosowatych w danym, leczonym obszarze. Dodatkowo, może pojawić się zaczerwienienie albo lekkie podrażnienie w tym miejscu, w którym styka się odzież uciskowa wraz ze skórą.
Ta efektywna metoda terapii znajduje szerokie zastosowanie prozdrowotne i estetyczne. Warto wiedzieć, iż realnie wpływa ona na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Ten bezpieczny zabieg można przeprowadzać codziennie, a nawet dwa razy dziennie.
Eksperci zalecają, żeby dana seria składała się z choćby 10-15 zabiegów, jednakże zalecana seria wynosi aż 30 zabiegów. Niewątpliwe jest jednak, że ilość wykonywanych zabiegów, które są potrzebne i wymagane do osiągnięcia zamierzonych efektów trzeba wcześniej skonsultować ze specjalistą. Jego zadaniem jest bowiem dostosowanie indywidualnego programu terapii do sytuacji danej osoby.
What gives lymphatic drainage to the legs?
Drenaż limfatyczny nóg to zabieg, którego zadaniem jest polepszenie krążenia chłonki w organizmie pacjenta. Dzięki temu można poprawić motorykę układu chłonnego, zniwelować ewentualne obrzęki i zregenerować uszkodzony układ limfatyczny. Warto wiedzieć, iż skutkiem wykonanego drenaży jest zwiększona objętość czasowa limfy.
To inaczej czas, który jest wymagany do naprzemiennego napełnienia oraz opróżnienia się początkowych naczyń limfatycznych. Ten zabieg daje przyspieszenie transportu limfocytów, które są produkowane bezpośrednio w węzłach chłonnych.
Innymi dostrzegalnymi efektami drenażu limfatycznego nóg jest przede wszystkim poprawa samopoczucia, odprężenie i relaks. Tym zabiegiem można przyspieszyć regenerację po przeprowadzonym intensywnym wysiłku i jednocześnie zwiększyć swoją sprawność.
To idealne rozwiązanie do wsparcia w walce z zespołem ciężkich nóg. Drenaż limfatyczny nóg stanowi dodatkowo zalecaną profilaktykę obrzęków oraz zakrzepicy żył głębokich i wsparcie podczas leczenia niewydolności układów krążenia bądź limfatycznego. Dzięki temu zabiegowi można zredukować obrzęki pourazowe i pozabiegowe.
Widocznymi efektami są jeszcze jędrne i szczuplejsze ciało, jak również zredukowany cellulit., czyli lepsza kondycja skóry. Usprawnienie metabolizmu przyczynia się bowiem do wsparcia utraty wagi. Spośród kolejnych efektów drenaży limfatycznego można wskazać na usprawnienie przepływu chłonki.
Jakie urządzenie wybrać do drenażu limfatycznego?
Urządzenia do drenażu limfatycznego obecnie cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Wynika to z tego, iż coraz więcej osób chce poddać się takiej formy terapii.
Powszechnie na rynku jest duży wybór tego typu urządzeń, jednakże warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, decydując się na konkretny model. Niewątpliwe jest, aby dany produkt był przede wszystkim łatwy w obsłudze i korzystny cenowo.
Na rynku jest tak wielki wybór, że zapewne większość z nas może mieć pewne obawy, które są związane z wyborem tego odpowiedniego modelu. Jeśli chodzi o łatwą obsługę to dany aparat musi mieć odpowiedni sposób regulacji. To nic innego jak metoda zmiany parametrów zabiegu.
Można wybierać zatem spośród urządzeń sterowanych manualnie bądź cyfrowo. Żadne z nich nie stwarzają jednak jakichkolwiek problemów. Kluczowymi parametrami w wyborze urządzenia poza budżetem są więc głównie indywidualne oczekiwania.
Manualne produkty przeznaczone do wykonywania drenażu limfatycznego posiadają specjalne pokrętła. To zdecydowanie najprostsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Jedno pokrętło jest przeznaczone do zmiany ciśnienia, natomiast drugie do ustalanego czasu trwania. Zwykle na takie rozwiązanie decydują się seniorzy.
Cyfrowa modyfikacja ustawień to wykorzystanie panelu dotykowego wraz z pilotem. Dzięki nim można łatwiej zmienić ustawienia, jeśli będzie taka konieczność w trakcie wykonywanego zabiegu, kiedy użytkownik ma już ubrane wymagane mankiety. Warto wiedzieć, iż ograniczają one nieco wykonywanie pewnych ruchów. Urządzenia cyfrowe mają wbudowany wyświetlacz. Służy on do prezentowania parametrów przeprowadzanego zabiegu takich jak: czas, program i ciśnienie.
Aparaty, które są sterowane cyfrowo, posiadają możliwość wyłączenia danych komór powietrznych. To sprawia, iż można dezaktywować konkretne komory w celu wykluczenia z masażu najbardziej wrażliwych obszarów na ból albo miejsca związane z silnym urazem.
Reasumując, wybierając konkretne urządzenie przeznaczone do wykonywania zabiegu, którym jest presoterapia, niezwykle ważne jest, żeby zwrócić uwagę przede wszystkim na jego posiadane parametry. Aparaty mogą różnić się głównie zakresem ciśnienia albo możliwym czasem jego utrzymania w komorach, czy też ilością komór w mankietach. Dodatkowo, urządzenie dedykowane presoterapii czy też drenażowi limfatycznemu, mogą także oferować różnorodne tryby wykonywanej pracy bądź możliwość programowania własnych. Nasze urządzenia do presoterapii wykonują drenaż limfatyczny.