Sprzęt medyczny - Sprzęt medycyny estetycznej
Medycyna estetyczna w ostatnich latach stała się popularną formą dbania o swój wizerunek ze względu na szeroki wachlarz działań w profilaktyce starzenia się skóry. Głównym celem medycyny estetycznej jest poprawa fizycznej atrakcyjności klienta.
Branża ta rozwija się bardzo dynamicznie, ponieważ coraz więcej ludzi zwraca uwagę na zewnętrzny wygląd, który ma coraz większe znaczenie nie tylko w życiu osobistym, ale i zawodowym. By sprostać oczekiwaniom w różnych obszarach pielęgnacji skóry, stosuje się odpowiednie urządzenia.
Kombajn kosmetyczny, Sprzęt medyczny – wiele zabiegów w jednym urządzeniu
Kombajn kosmetyczny jest to niezwykle uniwersalne urządzenie, za pomocą którego można wykonać aż 18 różnych zabiegów. Jest to możliwe za pomocą specjalnego oprogramowania i zestawu wymiennych nakładek.
Urządzenie możemy spotkać w każdym salonie kosmetycznym ze względu na funkcjonalność i uniwersalność.
Dzięki temu narzędziu można dokonać analizy poziomu nawilżenia skóry, pozwoli to na dobranie dalszych zabiegów według zapotrzebowania skóry klienta. Najpopularniejsze zabiegi wykonywane za pomocą kombajnu estetycznego to :
- fale radiowe - zwiększenie elastyczności i napięcia skóry oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych,
- peeling kawitacyjny – złuszczanie naskórka i poprawa mikokrążenia za pomocą fal ultradźwiękowych, poprzez pękanie pęcherzyków tleny, które tworzą się na powierzchni wilgotnej skóry,
- ultradźwięki – wprowadzanie substancji kosmetycznych w głębsze warstwy skóry,
- liposukcja ultradźwiękowa – redukcja cellulitu i rozbicie podskórnych komórek tłuszczowych,
Lipolaser – redukcja tkanki tłuszczowej
Urządzenie efektywnie usuwa nadmiar tłuszczu bez przynoszenia skutków ubocznych czy powikłań, towarzyszących zabiegom operacyjnym. Narzędzie łączy w sobie wiązkę podczerwieni oraz światła laserowego przekazuje promieniowanie, smuga świetlna przechodzi dokładnie w powierzchnie skóry i kieruje się ku komórkom tłuszczowym i doprowadza do reakcji chemicznej.
Następuje wówczas rozbicie trójglicerydów na kwasy tłuszczowe i glicerol. Zostaje to przekazane do układu limfatycznego, gdzie następuje wydalenie ich z organizmu w naturalny sposób.
Jest to doskonały zabieg dla osób borykających się z zaleganiem tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, podbródku i ramionach. zabiegów zależy od grubości tkanki tłuszczowej.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a rezultaty można uzyskać po około dziewięciu zabiegach.
Po zabiegu lipolaserem w pierwszych dniach może towarzyszyć uczucie dyskomfortu, mogą także pojawić się siniaki i obrzęki. Należy unikać przemęczenia czy noszenia ciężkich przedmiotów.
Sprzęt medyczny: Laser do depilacji – gładka skóra na długi czas
Laser to idealne urządzenie do usuwania nadmiernego owłosienia. Jego fenomen polega na bezbolesnym działaniu, pozostawieniu gładkiej skóry i braku podrażnień.
W jaki sposób działa laser do depilacji? Wiązka lasera przenika do głębi włosa niszcząc jego macierz, czyli część odpowiadającą za wzrost włoska, poprzez barwnik zawarty w mieszku – melaninę.
Pozwala to usunąć zbędne owłosienie przy takich schorzeniach jak zapalenie okołomieszkowe lub problemów z wrastającymi włoskami. Niszcząca wiązka lasera trafia wybiórczo we włos, nie powodując podrażnienia delikatnej skóry, dlatego zabieg może być wykonywany nawet w okolicach bikini czy twarzy.
Laser do depilacji to indywidualna ilość wykonywanych zabiegów w zależności od rodzaju owłosienia oraz skóry. Często wykonuje się od 3 do 6 zabiegów, odbywających się co około 3 miesiące.
Laser w swoim działaniu jest zabroniony dla kobiet w ciąży oraz osób cierpiących na padaczkę. Ostrożność powinny zachować osoby cierpiące na nadciśnienie i cukrzycę.
Laser IPL – zmiany skórne to nie problem
IPL wykorzystuje fale świetlne o zakresie od 500 do 1200 nm. Źródłem wytworzonego światła jest silna lampa ksenonowa i zespół kondensatorów. Podczas wykonywania zabiegów energia promieni świetlnych pochłaniana jest przez melaninę, znajduje się ona we włosach oraz naskórku.
Wykonanie zabiegu przebiega przy użyciu specjalnej głowicy z filtrem. Dzięki temu lampy wytwarzają fale świetlne o określonej długości, zależnej od rodzaju zmiany, którą się usuwa.
Laser niszczy mieszki włosowe oraz komórki, w których znajduje się zbyt duża ilość melaniny. Urządzenie wykorzystywane jest także do usuwania niektórych schorzeń skórnych takich jak trądzik różowaty, plamy starcze, plamy posłoneczne.
Zabieg laserem IPL aktywizuje produkcję kolagenu, wygładza zmarszczki, wybiela zaczerwienienia, zamyka i usuwa naczynka na twarzy, niweluje rumień.
Sprzęt medyczny: Mikrodermabrazja – odnów swoją skórę
Urządzenie do mikrodermabrazji pomaga usunąć stary naskórek złuszczając go i oczyszczając skórę. Dzięki niemu martwe komórki nie nawarstwiają się, skóra jest gładka, a zmarszczki nie są podkreślone.
Aparat zaopatrzony jest w końcówkę z systemem podciśnieniowym, dzięki czemu zużyte kryształki oraz ścierany naskórek trafia do wnętrza maszyny. Urządzenie powala na wykonanie zabiegu za pomocą kryształków korundu, za pomocą głowicy diamentowej i metodą oxybrazji.
Narzędzie działa złuszczająco na : poszerzone pory, łojotok, przebarwienia, cienie i obrzęki pod oczami, matowy kolor skóry.
Efekty jakie możemy uzyskać po wykonaniu mikrodermabrazji to : rozjaśnienie plam starczych, rozjaśnienie kolorytu cery, przyspieszona regeneracja naskórka, zmniejszona głębokość zmarszczek, poprawa krążenia krwi.