Urządzenie do mikrodermabrazji

medica logo
Medika
28/3/2021
-
3
min
medica logoUrządzenie do mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest niechirurgicznym zabiegiem ścierania naskórka. Pozwala ona  na wykonanie delikatnego ale jednocześnie głębokiego złuszczania skóry.  Aby usunąć powierzchowne warstwy skóry, można zastosować różne materiały, wśród których najczęściej używane są kryształy korundu lub mikrogranulki wodorotlenku glinu.

Najdelikatniejszą opcją zabiegu jest zastosowanie do niego urządzenia o wymiennych diamentowych końcówkach różnej grubości, które działają na mikroskopijnym poziomie. Za pomocą urządzenia do mikrodermabrazji można poprawić nierówności skóry, może daćjąc odświeżony i gładki wygląd naskórka: operując końcówką i  przesuwając ją po twarzy klienta, specjalista usuwa nieregularną i zgrubiałą warstwę zewnętrzną naskórka.

Dzięki urządzeniom do mikrodermabrazji gabinet kosmetyczny zostaje wyposażony w potężne narzędzie do upiększania i remodelowania skóry. Sprzęt do mikrodermabrazji twarzy wykorzystujący diamentowe końcówki dzięki lekkiemu działaniu ścierającemu na skórę usuwa martwe komórki jednocześnie pobudzając produkcję kolagenu i elastyny -  aby skóra była  młoda, świeża i czysta.

Kombajn jest wyposażony w uchwyt próżniowy, który przyspiesza operację i optymalizuje wyniki, przyspieszając odnowę komórkową. Urządzenie do mikrodermabrazji usuwa także rozstępy na ciele oraz przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów kosmetycznych . Jest to jednocześnie  doskonały, głęboki peeling. To narzędzie jest bardzo także w przypadku leczenia plam, blizn, śladów potrądzikowych, zmarszczek i innych niedoskonałości skóry. 

Mikrodermabrazja - profesjonalny peeling

Kombajn do profesjonalnej mikrodermabrazji, w zależności od wybranego wariantu łączy w sobie kilka funkcji w jednym urządzeniu: mikrodermabrazję diamentową, ultradźwięki, głowicę do fal radiowych oraz oczyszczania skóry.

W przeciwieństwie do popularnych obecnie peelingów chemicznych, mikrodermabrazja jest to metoda "na sucho" , którą można bezpiecznie stosować na wielu częściach ciała, a przede wszystkim na twarzy. Ten rodzaj złuszczania można również rozumieć jako usuwanie martwych komórek naskórka z wykorzystaniem specjalnych kryształów umieszczonych na końcówce urządzenia.

Zabieg ten wygładza zmarszczki i drobne linie. Jest również bardzo przydatny w przypadku blizn: np. po ranach lub przebytej ospie wietrznej. Spłyca je i rozjaśnia. Pomaga też odblokować pory, pobudza krążenie skóry, usuwa martwe komórki naskórka z jego wierzchniej warstwy oraz poprawia zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci. Nadaje cerze młodszy i zdrowszy wygląd.

Urządzenie ultradźwiękowe do pielęgnacji skóry

Ultradźwięki wpływają na oczyszczanie porów, może daćjąc prawdziwą, głęboką detoksykację skóry. Regenerują naturalnie zawartą w skórze elastynę, co w konsekwencji prowadzi do redukcji zmarszczek i poprawy jej jędrności. Stymulują również produkcję kolagenu odpowiedzialnego za młodość skóry, wspomagając dotlenienie komórek, sprzyjają eliminacji toksyn, nadając skórze świeży i gładki wygląd.

Skóra z biegiem lat traci wilgoć, ale dzięki zabiegowi ultradźwiękami proces ten zostaje spowolniony. Ponadto zwiększa  się stosowanych produktów nawilżających, ponieważ zabieg poprawia ich wchłanianie.Głowica ultradźwiękowa wytwarza około 5 milionów delikatnych drgań: ultradźwięki wnikają w głąb skóry, stymulując krążenie w różnych warstwach naskórka. Ciepło delikatnie rozszerza pory skóry, ułatwiając jej penetrację przez  aktywne składniki kosmetyków.

Lekkie wibracje docierają do głębokich warstw naskórka, zwiększając ich przepuszczalność i przenosząc zastosowane kosmetyki w jego głębsze obszary.  Działa na układ limfatyczny: komórki szybciej się regenerują. Aby zwiększyć zabiegu, warto stosować techniki łączone, np. fale radiowe -  ich działanie polega na podgrzewaniu włókien kolagenowych, co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji i przebudowa ich struktury.

Ponadto zabieg stymuluje fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny, dając efekt wypełnienia zmarszczek, poprawia owal twarzy , likwidację obwisłych policzków, czy redukcję drugiego podbródka, dzięki dodatkowemu działaniu na komórki tłuszczowe , które podczas zastosowania fal radiowych zmniejszają swoją objętość- efektem jest wyszczuplenie obszaru poddanemu działaniu fal radiowych.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji

  • Blizny różnego pochodzenia (blizny potrądzikowe, szpecące blizny pooperacyjne itp.)
  • Plamy skórne i przebarwienia
  • Zmarszczki
  • Rozstępy

Zalecenia po zabiegu mikrodermabrazji

Po zabiegu mikrodermabrazji lub zabiegach łączonych zaleca się nałożenie maski o działaniu łagodzącym. Klient musi pamiętać o nawilżaniu skóry i chronieniu jej przed promieniami słonecznymi, poprzez zastosowanie kremu z wysokim filtrem (minimum spf 30+). W przypadku bardzo wrażliwej skóry można zastosować kompresy łagodzące. Na każdym etapie należy pamiętać, że skóra utraciła swoją warstwę zewnętrzną i jest narażona na infekcje, plamy i przebarwienia posłoneczne . Należy o nią szczególnie dbać.

Znajdź sprzęt kosmetyczny, który umożliwi przeprowadzenie zabiegu mikrodermabrazji.

tags: