Kiedy stosowane są urządzenia w kosmetologii?

logo medika
Medika
10/9/2019
7
min
logo medikaKiedy stosowane są urządzenia w kosmetologii?

Dużo ludzi boryka się z różnego rodzaju problemami dermatologicznymi. Choroby te znacząco obniżają komfort życia pacjenta. Na szczęście, rozwój technologii pozwala na niwelowanie przykrych objawów, a nawet ułatwia leczenie. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń kosmetologicznych, które mogą być wykorzystywane zarówno przez lekarzy dermatologów, jak i osoby zajmujące się kosmetologią.

Wybór urządzenia kosmetycznego - na co zwrócić uwagę

Gabinety medycyny estetycznej i gabinety kosmetyczne, przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu, powinny zastanowić się w jakim celu chcą go stosować. Jest to o tyle ważne, że sklepy zajmujące się sprzedażą takowych urządzeń mają bardzo duży wybór.

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na rodzaj zabiegu, który będziemy wykonywać przy pomocy danego urządzenia. Jeżeli nasz gabinet oferuje szeroki zakres usług, bardziej opłacalny będzie zakup urządzenia wielofunkcyjnego (kombajn kosmetyczny), niż kupowanie kilku sprzętów, które posiadają wyłącznie jedną funkcję.

Warto również wybrać firmę, która oferuje tylko profesjonalne urządzenia, aby mieć pewność, że sprzęt jest trwały i że jego użytkowanie nie sprawi, że pogorszymy stan pacjenta.

Jest to kolejny sposób, który pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, nawet jeśli urządzenie jest droższe, niż urządzenia oferowane przez nieznane firmy. Należy pamiętać, że firmy, które oferują profesjonalne usługi, zazwyczaj nakładają na wytwarzane przez nich sprzęty okres gwarancji.

Jak wyszczuplić twarz – medycyna estetyczna

Kolejną rzeczą, na którą dużo ludzi zwraca uwagę, jest design. Być może nie jest to najistotniejszą kwestią przy wyborze urządzenia kosmetologicznego, ale nie można go też lekceważyć. Nowoczesna technologia, którą producent wykorzystuje podczas projektowania sprzętu, może znacznie ułatwić obsługiwanie urządzenia, dzięki czemu nasza praca stanie się dużo płynniejsza.

Ostatnim aspektem, który powinno się zaznaczyć, jest wybór producenta pod kątem pochodzenia firmy. Za granicą istnieje mnóstwo firm, które zajmują się wytwarzaniem urządzeń kosmetologicznych, ale w Polsce również one istnieją i jakością nie odbiegają od tych zagranicznych.

Polskie firmy oferują korzystniejsze ceny, ze względu na to, że nie muszą transportować swoich produktów. Ponadto, kupując sprzęt z rodzimej firmy, przyczyniamy się do rozwoju naszej gospodarki.

Jak wybrać odpowiednią terapię?

Medycyna estetyczna i kosmetologia oferuje coraz więcej zabiegów. Celem innowacji jest znalezienie go sposobu na niwelowanie problemów pacjenta. Terapia musi być jednak dobrana odpowiednio, gdyż tylko to może dać pojawienie się efektów. Najpopularniejsze zabiegi, to m.in:

  • Karboskyterapia
  • Peeling wodorowy
  • Termoliza
  • Makijaż permanentny
  • Lifting

Karboksyterapia

Karboksyterapia to bardzo nowoczesny sposób niwelowania problemów, takich jak cellulit. Jak wiadomo, problem ten dotyka znaczną grupę osób. Innowacyjny zabieg polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla, który zwiększa przepływ krwi, poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. osobom, które borykają się z takimi problemami, jak:

  • cellulit
  • cienie pod oczami
  • wiotka skóra
  • podwójny podbródek
  • lokalne akumulacje tłuszczu
Karboksyterapia jak długo utrzymuje się efekt

Peeling wodorowy

Wodór jest najmniejszą, znaną cząsteczką. Dzięki temu, może on przenikać poprzez skórę, aż do poziomu komórkowego! Jest to o tyle istotne, że to właśnie tam rozpoczynają się wszystkie procesy, m.in proces starzenia się skóry.

Nasza skóra narażona jest na wiele, bardzo szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie słoneczne, środki chemiczne i zanieczyszczenia powietrza. Wszystko to wpływa negatywnie na wygląd naszej skóry i powoduje wzrost pigmentacji. Peeling wodorowy powoduje głębokie oczyszczenie. Świetnie nadaje się do tego, aby:

  • spowalniać proces starzenia się skóry
  • zmniejszyć ryzyko występowania niechcianej pigmentacji

Termoliza

Najważniejszą zaletą tego zabiegu, jest jego bezinwazyjność. Działa on na problem, który dotyka dużej grupy ludzi - cerę naczyniowa. Jest to o tyle niekomfortowe dla osoby, która posiada ten rodzaj cery, że rozszerzone naczynka tworzą tzw. pajączki.

Zabieg termolizy polega na koagulacji hemoglobiny i trwałym zniszczeniu naczynka. Wszystko odbywa się dzięki przepływowi prądu wielkiej częstotliwości przez naczynko. osobom, które borykają się z cerą naczyniową.

termoliza

Makijaż permanentny

Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj makijażu, który utrzymuje się przez długi okres czasu. Polega on na wbijaniu do skóry twarzy pigmentu,za pomocą igły. Urządzenia kosmetologiczne pozwalają na bardzo precyzyjne wykonywanie zabiegu.

Dzięki temu, że urządzenie pozwala na pracę igły z dużą częstotliwością, minimalizuje się urazy skóry i krwawienia, przez co możemy uzyskać równą i dokładną linię nakłuć. Makijaż permanentny służy głównie do pigmentacji brwi, powiek i ust, aczkolwiek ludzie coraz częściej decydują się na wykonywanie permanentnych cieni do powiek czy różu na policzkach.

Jest to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu na codzienne wykonywanie makijażu. Ponadto, nie musimy martwić się o kontakt z wodą, gdyż makijaż permanentny jest całkowicie wodoodporny.

Lifting

Do wykonywania bezinwazyjnego liftingu twarzy idealnie sprawdza się urządzenie HIFU. Wykorzystuje ono fale ultradźwiękowe, które nie naruszają wierzchnich warstw skóry, a oddziałują na te głębokie.

Co ważne, efekty tego zabiegu utrzymują się od jednego roku w górę, a więc są one długotrwałe. dla osób, które chcą, aby ich twarz wyglądała młodziej.

Infuzja tlenowa

Zabieg ten polega na wtłaczaniu do głębokich warstw skóry tlenu. Możliwy jest dzięki wysokiemu ciśnieniu, wytwarzanemu przez specjalne urządzenie. Po wykonaniu zabiegu, skóra staje się widocznie nawilżona, poprawia się jej koloryt, a wszelkie stany zapalne łagodnieją.

Z racji tego, że bezustannie narażeni jesteśmy na działanie szkodliwych czynników środowiskowych, skóra naszej twarzy matowieje, przesusza się i wygląda na zmęczoną. Zabieg ten idealnie nadaje się dla wszystkich osób - kobiet i mężczyzn - które chcą, aby ich skóra nabrała świeżości i została dokładnie nawilżona.

Rodzaje urządzeń kosmetologicznych

Jak już wcześniej zostało wspomniane - rynek oferuje szeroki wybór urządzeń kosmetologicznych. Różnią się one głównie funkcjami, które posiadają i przeznaczeniem. Główne rodzaje sprzętów, używanych w medycynie estetycznej oraz kosmetologii, to:

  • urządzenia wielofunkcyjne
  • urządzenia do karboksyterapii
  • urządzenia do termolizy
  • urządzenia do infuzji tlenowej
  • urządzenia do makijażu permamentnego
  • urządzenia do peelingu wodorowego
  • plasma
  • lipolasery
  • hifu
  • RF mikroigłowy
  • lasery diodowe

Każde z tych urządzeń kosmetologicznych ma za zadanie pomagać w walce z konkretnymi schorzeniami. Dostępne są w różnych wariantach cenowych, zależnych od ilości dodatkowych funkcji, które posiadają. Działanie poszczególnych urządzeń kosmetologicznych

Urządzenia wielofunkcyjne

Jest to opcja dla gabinetów, które oferują wielorakie zabiegi. Jedno urządzenie może bowiem posiadać przyrządy do wykonywania różnych zabiegów.

Urządzenia wielofunkcyjne charakteryzują się tym, że zawierają liczne moduły, dzięki którym użytkownik może wybierać nowe funkcje sprzętu. Ich ceny są zróżnicowane i zależą głównie od ilości dostępnych modułów. Najwięcej z nich posiadają urządzenia wielofunkcyjne 12w1.

Urządzenie do karboksyterapii

Dwutlenek węgla wprowadzany jest pod skórę, za pomocą specjalnej igły. Urządzenie do tego zabiegu, znacznie ułatwia jego wykonanie, gdyż zawiera takie elementy, jak:

  • wskaźnik ciśnienia gazu w butli
  • tryb manualny i tryb automatyczny
  • licznik dwutlenku węgla podanego podczas jednej sesji
  • filtry hydrofobowe
  • końcówka VR

Urządzenie do termolizy

Sprzęt do termolizy wytwarza prąd o wysokiej częstotliwości, który ukierunkowany jest na konkretne naczynko. Pod wpływem wysokiej temperatury, która uwalniana jest podczas przepływu prądu, hemoglobina ulega koagulacji, a naczynko zostaje trwale zniszczone. Ważną cechą sprzętu jest to, że nie uszkadza okolicznych tkanek.

Ponadto, osoba obsługująca urządzenie może regulować częstotliwość wysyłanych impulsów, a tryb pracy urządzenia może być ciągły lub impulsowy. jednak jest to, że zabieg jest .

Plasma

Jest to urządzenie wykorzystywane do go liftingu powiek. Plasma wytwarza kontrolowaną wiązkę plazmy, dzięki czemu wytwarzany jest niewielki łuk elektryczny. Dzięki temu skóra w miejscu, w którym została poprowadzona wiązka, obkurcza się. Głównymi zaletami urządzenia, są m.in:

  • automatyczne programy zabiegowe
  • płynna regulacja mocy łuku elektrycznego i jego mocy
  • tryb manualny
  • możliwość dopasowania kąta elektrody
  • system umożliwiający dawkowanie energii

Lipolaser

Lipolaser to rządzenie wykorzystuje połączenie wiązki laserowej 650nm oraz podczerwieni 940nm. Główną zaletą urządzenia jest niewątpliwie trwałość efektów zabiegu oraz fakt, że wyposażono je w gotowe programy zabiegowe, ukierunkowane na poszczególną partię ciała. Sprzęt umożliwia usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, przy użyciu nowatorskiej technologii.

RF mikroigłowy

Sprzęt używany jest do liftingu twarzy i ciała. Posiada on dwie głowice: inwazyjną oraz nieinwazyjną. Atutem urządzenia jest to, że można zmieniać częstotliwość fal radiowych.

Urządzenie pozwala na podgrzanie skóry bez nakłuwania, wykorzystując prąd o częstotliwości fal radiowych. Jest to nowatorskie urządzenie, które pozwala na efektywny lifting skóry.

Precyzja i efektywność - czyli dlaczego warto korzystać z urządzeń kosmetologicznych

Urządzenia kosmetologiczne mają wspomóc pracę osób zajmujących się medycyną estetyczną oraz kosmetologią. może daćją one precyzję wykonywanych zabiegów, a także sprawiają, że same zabiegi stają się łatwiejsze.

Wato więc korzystać z dorobku rozwoju technologicznego, gdyż oszczędzamy dzięki temu sporo czasu i możemy pomóc większej ilości ludzi, którzy codziennie borykają się z problemami, zmniejszającymi komfort ich życia.

tagi: