Carboksyterapia / karboksyterapia

medica logo
Medika
25/4/2022
-
12
min
medica logoCarboksyterapia / karboksyterapia

Co to jest Karboksyterapia i kiedy należy ją stosować?

Karboksyterapia to inaczej dermokosmetyczna terapia dwutlenkiem węgla. Polega na stosowaniu oczyszczonego dwutlenku węgla. Wprowadzany jest do wybranych przez klientkę części ciała. Bardzo e poprawia krążenie i w wybranych partiach usuwa nagromadzony tłuszcz. Oprócz funkcji zdrowotnych wspomaga proces odchudzania. Nie wszyscy wiedzą, że zabieg karboksyterapii to nie jest nowość na rynku kosmetycznym.

Pierwsze zabiegi zostały już wykonane w latach 30. XX wieku. Pierwotnie iniekcja gazowa była wykorzystywana do leczenia nieprawidłowości związanych z krążeniem w kończynach dolnych, w przypadku problemów z sercem oraz przy dolegliwościach stawów. We Francji kardiolodzy już w latach 40. aplikowali podskórnie dwutlenek węgla w sytuacjach, kiedy dochodziło do powikłań naczyniowych oraz pacjentom z chorobą wrzodową.

Bardzo popularne były kąpiele w wodzie z dużym dodatkiem CO2. Po upływie czasu zwrócono uwagę na fakt, że gaz bardzo korzystnie i owocnie reaguje na stan skóry. Karboksyterapia w obecnych latach zdobyła pokaźną sławę w dziedzinach takich jak dermatologia jak i medycyna estetyczna. Zabieg sprawdza się również w tryhologii, która odpowiedzialna jest za leczenie chorób skóry i walczy z łysieniem i wypadaniem włosów.

[caption id="attachment_526" align="aligncenter" width="424"]

karboskyterapia bordered

Urządzenie do karboksyterapii Medika[/caption]

Czy Karboksyterapia działa?

Zanim odpowiem na to prytanie, trzeba zaznaczyć, że infuzja CO2 działa w obszarze poprawy krążenia, odnawia komórki. Połączenie tlenu z odpowiednio dobranymi składnikami odżywiającymi ciało po zaaplikowaniu do organizmu doprowadza do małej reakcji zapalnej, która ma za zadanie przyśpieszyć regeneracje i powstawanie kolagenu. Po upływie około miesiąca zaczyna się proces „remodelingu” skóry, czyli kurczą się włókna kolagenowe, na skutek czego ciało staję się sprężyste oraz jędrne.

Gaz zainicjowany do tłuszczu dzięki temu, że ewoluuje w kwas węglowy – niszczy i roztapia komórki tłuszczowe, których w szybki sposób pragniemy się pozbyć. Stanowczo zwiększa się ukrwienie i dzięki temu dochodzi do silniejszego drenażu limfatycznego (szybciej wydala się woda i tłuszcz) oraz zauważymy kolosalną poprawę metabolizmu. Karboksyterapia działa na naszą skórę, która staje się gładka, pozbywamy się cellulitu, odnawiamy komórki skóry.

Odpowiadając na pytanie, czy karboksyterapia działa - śmiało można rzec, że tak! Jest to zabieg pochodzący z dziedziny medycyny estetycznej. Klientka ma gwarancje bezpieczeństwa. Każdy człowiek posiada w organizmie dwutlenek węgla i to w nie małych ilościach, a ten aplikowany podczas terapii wydzielany jest na zasadzie wymiany gazowej. Kosmetolog podaje taką ilość CO2, jaka jest produkowana przez organizm podczas zmożonego wysiłku fizycznego.

Ważne jest tylko (tak jak przy innych zabiegach kosmetycznych) aby karboksyterapia była wykonana u wykwalifikowanej kosmetyczki, która posiada solidne doświadczenie i pracuje na wysokiej jakości sprzętach oraz używa certyfikowanego dwutlenku węgla, dba o higienę i sterylność. zapoznać się z opiniami salonu, przed wykonaniem iniekcji.

karboksyterapia pod oczy ile sie utrzymuje

Co to za zabieg Karboksyterapia?

Karboksyterapia, mówiąc kolokwialnie, to po prostu zabieg odmładzający skórę. Jest to metoda innowacyjna, , uznawana w świecie medycyny estetycznej za przełom w dziedzinie kosmetycznej. Pomaga osobom walczącym z otyłością szybko i bez użycia skalpela pozbyć się niedoskonałości skórnych. Karboksyterapia pomaga szybko uzyskać wyśnioną sylwetkę. Niweluje rozstępy, skórkę pomarańczową, ujędrnia do takiego stopnia, że raz na zawsze zapominamy o niedoskonałościach ciała.

To tak naprawdę bacznie kontrolowane przez kosmetologa dostarczanie dwutlenku węgla metodą podskórną i skórną przy użyciu urządzenia, które należycie dostarcza gaz w określonej dawce daje zniewalające następstwo. Gaz przekazywany jest ciału za pomocą specjalnego pistoletu. Ma on za zadanie zmniejszyć niedogodności w związku z nakłuwaniem skóry. W czasie zaledwie tygodnia po zakończeniu terapii utrzymuje się większe ukrwienie, nakłuwane miejsca są dotlenione, mikrokrążenie stanowczo się poprawia, pozbywamy się zalegającej limfy, tkanki są oczyszczone.

Dwutlenek węgla rozbija ścisły i mocno zbity tłuszcz, którego ciężko jest się pozbyć bez pomocy medycyny estetycznej. Klienci po skorzystaniu z karboksyterapii zauważają, że nie narzekają już na obrzęki, skóra nie jest blada, szara i ziemista – dzięki ukrwieniu. Dlatego też zabieg ten często wybierają osoby palące papierosy. Warto nadmienić, że zabieg ten poddawany był wielu badaniom, które wykazały, że dwutlenek węgla ma zbawienny wpływ na wyeliminowanie łysienia plackowatego, leczy łuszczycę.

Ma również zastosowanie terapeutyczne przy schorzeniach takich jak: niewydolność żylna, zespół Raynauda, pajączki i żylaki skórne, leczy także stosunkowo szybko rany powstałe przy cukrzycy. Nie należy jednak poddawać się terapii w okresie ciąży, karmienia piersią, przy niewydolności płucnej i nerkowej, przy chorobach nowotworowych, cukrzycy oraz w przypadku grzybicy, czy infekcji wirusowej.

specjalistyczny sprzęt kosmetyczny

Ile kosztuje zabieg Karboksyterapia?

Koszt zabiegu uzależniony jest w pewnym stopniu od salonu, w którym planujemy wykonać karboksyterapie. Cena oscyluje w granicach od 200 złotych do 450 złotych. Uwarunkowane jest to również tym, jaka partia ciała poddawana jest terapii dwutlenkiem węgla.

Aplikując CO2 na dłonie, biust, łydki czy ramiona cena nie powinna być wyższa niż 200 złotych. Dużo drożej jest w przypadku okolic brzucha, pośladków czy ud. Korzystne dla klienta jest wykupienie serii zabiegów. W takim przypadku zawsze naliczane są rabaty, bądź jeden zabieg odbywa się bez kosztowo.

profesjonalny salon kosmetyczny

Ile zabiegów potrzeba Karboksyterapia?

W momencie pierwszej wizyty w salonie po przeprowadzonej konsultacji — kosmetolog po wysłuchaniu potrzeb klienta i zapoznaniem się z problemem — stwierdzi, ile zabiegów należy wykonać. Zazwyczaj minimalna ilość to 6 serii. Jeśli priorytetem klienta jest pozbycie się znacznej ilości tłuszczu – serie mogą się znacznie zwiększyć. Wskazane są regularne wizyty, czyli wykonujemy karboksyterapie raz w tygodniu.

W sytuacjach pilnych i dość wyjątkowych może to być dwa razy w tygodniu. Jeśli zależy nam na długotrwałym utrzymaniu efektu, należy powtarzać czynność raz na dwa tygodnie. Na zabiegu ogromny wpływ ma urządzenie, którym wykonywana jest karboksyterapia. Niektóre aparatury są bardzo mało , a czasami ich zastosowanie nie da żadnych rezultatów. Klient na samym początku powinien zostać poinformowany, że poddaje się terapii.

Nie każde urządzenie, które nazywane jest karboksyterapią, dostarczy skutki terapeutyczne. By zabieg był , aparatura musi posiadać odpowiednią regulację przepływu CO2 (oznaczenie cc/min). Te wytyczne są gwarantem bezpieczeństwa. Urządzenia, które mają znikomy przepływ gazu, również nie są w walce z cellitem, czy tłuszczem. Nie zniweluje również rozstępów ani blizn. Gdy jednak jest za wysoki, nie wolno go używać do leczenia okolić oczu.

Klient powinien na wstępnie zapytać o certyfikat maszyny, którą będzie wykonywana karboksyterapia. Te, które go nie mają, są bardzo tanie i nie mogą dać rezultatów, jakich oczekuje klient. Gaz również powinien być certyfikowany. Ostatnią kwestią jest personel gabinetu, do którego udaje się pacjent. Od doświadczenia i wiedzy kosmetologa (bo nie tylko lekarz może wykonywać ten zabieg) także zależy, jakie będą efekty po.

carboxytherapy price

Ile trzeba czekać na efekty karboksyterapii?

Wszystko to uzależnione jest od tego, jaką część ciała poddajemy leczeniu. Dosyć popularne jest stosowanie dwutlenku węgla do pozbycia się rozstępów (tych po ciążowych lub po porodowym), cellulitu oraz cieni pod oczami. Jednak dość często klientki poddają się karboksyterapii, by usunąć nadmiar zalegającego tłuszczu, wygładzają zmarszczki, niwelują opadające powieki, zapobiegają wypadaniu włosów, w celu nawilżenia i odżywienia skóry, zamykają naczynka, ujędrniają skórę, usuwają bliznę powstałe w wyniku leczenia trądziku, usuwają podwójny podbródek, czy leczą łuszczycę.

Badania potwierdzają, że terapia CO2 jest od 90% do 97%. Specjaliście śmią twierdzić, że to niesamowite odkrycie zaraz po kwasie.

Efekty są widoczne już po wykonaniu dwóch zabiegów. Ze względu na to, że największe owoce zbierzemy podczas łączenia terapii, zaleca się kombinacje karboksyterapii z innymi zabiegami. Na dodatek wolno wówczas robić ultradźwięki, mezoterapię igłową, fale radiowe, osocze bogato płytkowe oraz dla większej utraty wody z organizmu drenaż limfatyczny. Należy wszakże nie zapominać o tym, że nie wszystkie zabiegi można zrealizować podczas jednej wizyty w salonie.

Długość trwania efektów również zależy od celu w jakim wykonujemy karboksyterapię. Jeśli leczymy rozstępy to klient może mieć pewność, że już nigdy nie powrócą do ówczesnego stanu. Usunięty cellulit nie pojawi się z powrotem jeśli będziemy nadal prowadzić zdrowy tryb życia. Leczenie trzeba co jakiś czas powtarzać.

Jak przy innych rzeczach ważna jest systematyczność. Zaleca się wykonywanie terapii raz na trzy miesiące. Tak samo dzieje się w przypadku twarzy. Warto pielęgnacje buzi łączyć z innymi zabiegami, aby rezultaty były jeszcze bardziej widoczne.

carboxytherapy what effect we can count on

Jak długo trwa zabieg karboksyterapii?

Tak jak i w przypadku oczekiwania na efekty, tak czas trwania zabiegu zależy od tego, jaką część ciała leczymy i jaka ilość dwutlenku węgla zostanie zaaplikowana podczas wizyty. Stosując karboksyterapię w okolicy oczu, terapia zajmie zaledwie 5 minut, dłonie zaś 10 minut. Jeśli skupiamy się na partiach brzucha, twarzy, dekoltu czy szyi potrzebujemy już około 30 minut.

Czy Karboksyterapia boli?

Karboksyterapia opiera się na śródskórnym lub podskórnym dostarczaniu dwutlenku węgla, przy zastosowaniu profesjonalnego urządzenia. CO2 rozkłada się po pobliskich tkankach, powodując intensywne poszerzenie się naczyń krwionośnych, jak i wygenerowanie nowych naczyń.

Doprowadza to do zwiększonego transferu krwi, tlenu oraz elementów odżywczych do części ciała poddanych zabiegowi. Karboksyterapia osiąga korzyści w zrównywaniu i oczywiście pozbywaniu się sporej ilości przypadłości skórnych. Zabieg odszukał swoje przeznaczenie w walce z nienawidzona przez kobiety skórką pomarańczową, nazbieraną tkanką tłuszczową, zwisającą i zniszczoną skórą, cieniami i opuchlizną pod oczami, zmniejszeniem podbródka oraz minimalizacją blizn, oraz rozstępów. Karboksyterapia stosowana jest także w leczeniu skóry, by e i na stałe rozwinąć i pobudzić cebulki włosów.

W zależności od tego, jaki wysoki próg bólu posiada klienta, zabieg najprawdopodobniej może przynieść delikatny dyskomfort lub bardzo delikatny ból. Doznanie towarzyszące wkuwaniu dwutlenku węgla to nadymanie się, parcie, szczypanie, uczucie palenia.

carboxytherapy how long does the effect last

Po terapii mogą (ale nie muszą) wystąpić delikatne siniaki, opuchlizna ( jeśli leczymy twarz, a tam skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna), a skóra staje się bardziej wrażliwa na dotyk. Nie wszyscy, ale część pacjentów narzeka na dziwne uczucie, które występuje w momencie wprowadzania dwutlenku węgla do skóry. Jest to jednak krótkotrwałe uczucie, które mija po zaledwie upływie kilku minutach.

Dla części osób jest to zabieg bezbolesny. Podczas wykonywania aplikacjo CO2 w skórę mogą pojawić się małe obrzęki powstałe na skutek wprowadzanego gazu. Efekt znika już po kilku minutach. Zaraz po wyjściu z gabinety może przejść do codziennych czynności. Trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad przed udaniem się do salonu, takich jak: nie korzystamy z solarium (około 7 dni przed Karboksyterapią), unikamy sauny, jacuzzi, basenu. Nie należy dobę przed leczeniem wykonywać intensywnych ćwiczeń.

Możemy mieć również wrażenie ciężkich nóg, jak i trzeba pamiętać, aby zaraz po zabiegu nie masować, uciskać i nie namaczać w wodzie części ciała dotkniętej kuracją. Dwa dni przed zabiegiem nie wolno zażywać aspiryny ani leków odpowiedzialnych za zakrzepnięcie krwi. Nie wolno także spożywać alkoholu.

carboxytherapy effects

Czy Karboksyterapia jest szkodliwa?

Na temat zabiegu mówi się i słyszy coraz częściej. Są to zazwyczaj pozytywne opinie. Nie ma czym dziwić, ponieważ to jeden z obecnie najmodniejszych i najejszych sposobów na usunięcie mankamentów urody. Dwutlenkiem węglą można uleczyć prawie wszystko: od drobnych problemów ze skórą twarzy po brzydkie rozstępy czy blizny. Jest to rewolucja, jednak nie każdy może ją wykonać.

Są również i przeciwwskazania do zastosowania Karboksyterapii. Najważniejsze wykluczenia dotyczące terapii są opryszczka, grzyby, bakterie, wirusy, zapalenie skóry, ciąża, problemy z sercem, nerek, wątroby, udar mózgu, zawal serca. Nie należy poddawać się zabiegowi po przeszczepie, przy anemii, miażdżycy, w trakcie choroby nowotworowej i co najmniej 5 lat po wyleczeniu się.

Epilepsja, reumatyzm, nadciśnienie, zbyt wysoka temperatura ciała również nie pozwalają leczyć się za pomocą CO2. Jeśli chcemy aplikować dwutlenek węgla w okolice twarzy, nie możemy wcześniej poddawać się terapii toksyna botulinową, nie należy aplikować nici PDO, ani innych wypełniaczy jak kwas.

W czasie trwania menstruacji czy endometriozy wykwalifikowany kosmetolog nie przyjmie klienta. W renomowanym salonie zawsze powinien być przeprowadzony szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia pacjenta. Jest to bardzo ważne, aby pacjent również mówił prawdę o swoich dolegliwościach, by nie wywołać niepożądanych skutków ubocznych.

kriolipoliza czy karboksyterapia

Wskazania do wykonania Karboksyterapii

Najważniejszym zaleceniem do wykonania zabiegu są rzucające się w oczy problemy skórne. Dodatkowo wykonanie Karboksyterapii zaleca się przy problemach z łupieżem, urazach po wykonaniu liposukcji, przy zaburzeniach erekcji oraz przy nieodpowiednim funkcjonowaniu pochwy.

Wśród głównych wskazań znajdują się widoczne niedoskonałości skóry, takie jak zmarszczki, rozstępy, cienie pod oczami czy cellulit lub nadmiar tkanki tłuszczowej. Poza tym wykazuje korzystne działanie przy łysieniu, łupieżu i innych problemach skóry głowy.

wskazania i przeciwwskazania do karboksyterapii

Czy Karboksyterapia to rozwiązanie na cellulit?

Każda z Pań wie, że pozbycie się skórki pomarańczowej nie jest wcale takie łatwe. Domowe sposoby, używanie kremów przeciw cellulitowych, czy regularne szczotkowanie nie zawsze dają wymarzone rezultaty. Dieta, sport, zdrowy tryb życia również nie zawsze są w stanie nam pomóc pozbyć się problemu.

Tak samo dzieje się w przypadku blizn czy rozstępów. Karboksyterapia na pewno usunie problem i przy okazji wyeliminuje niechcianą tkankę tłuszczową i ujędrni skórę. To kompleksowa i bardzo metoda do walki ze skórka pomarańczowa, nawet na etapie bardzo zaawansowanym. Dzięki zabiegowi skóra się rozluźnia, staowczo zwiększa się przepływ krwi oraz niweluje się limfa.

karboksyterapia pod oczy

Dla kogo jest Karboksyterapia?

Rola karboksyterapii jest bardzo . Od wielu lat stosowana jest w leczeniu schorzeń w dziedzinie dermatologii, kardiologii, medycynie estetycznej. Ma również szerokie zastosowanie w walce z oznakami starzenia. Jest bezpieczna, . Przy niektórych zabiegach kosmetycznych istotną rolę odrywa pora roku, w jaką go wykonujemy. W tym przypadku nie ma to najmniejszego znaczenia.

Co robić po wykonanym zabiegu?

Powrót do zdrowia po zabiegu karboksyterapii nie jest niełatwy. Warto jednak nie zapominać o pewnych czynnościach, które należy wykonać. Powinniśmy spożywać duże ilości płyny. Nawadnianie jest bardzo istotne. Z powodu usunięcia limfy może się odwodnić.

Wystarczy, że przez kilka dni po karboksyterapii wypijemy około litra wody. Nie należy przeciążać organizmu. Pokuśmy się na lekki odpoczynek i relaks. Nie zaleca się wykonywania ćwiczeń, a w szczególności należy unikać siłowni. Wystarczy, że zaprzestaniemy aktywności na co najmniej dobę.

Summary

Jak już wcześniej zostało przedstawione, części ciała, które najczęściej poddawane są karboksyterapii to miejsca, gdzie zbyt mocno gromadzi się tłuszcz, a mianowicie brzuch, uda i pośladki. Jeśli chodzi o estetykę, to klientki poddają się kuracji CO2 w okolicach ramion, szyi, dekoltu, dłoni, twarzy. Terapię można wykonać już prawie w każdym gabinecie. Warto z niego skorzystać, ponieważ skóra widocznie staje się napięta, ujędrniona, jaśniejsza, lśniąca, a zmarszczki spłycone.

tags: