Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym?

medica logo
Medika
22/1/2020
-
5
min
medica logoCo warto wiedzieć o makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny to pochodząca z Azji koncepcja makijażu trwałego, wykonana techniką tatuażu, przy użyciu hipoalergicznych, naturalnych i bezpiecznych pigmentów (barwników). Nie jest on jednak wieczny jak typowy tatuaż.

Zabieg wykonywania makijażu permanentnego opiera się na wprowadzeniu pigmentu w płytsze warstwy skóry, dzięki czemu utrzymuje się on statystycznie od 2 do 4 lat. Całość zabiegu wykonywana jest przez linergistkę przy użyciu nowoczesnych, sterylnych narzędzi o najwyższych standardach.

Makijaż permanentny — dla kogo?

Zabieg mikropigmentacji będzie odpowiedni dla każdej dorosłej osoby, która pragnie podkreślić swoją urodę i nie występują u niej przeciwwskazania zdrowotne. Większość gabinetów oferujących tę usługę wykonuje makijaż permanentny brwi, oczu oraz ust. Ponadto można dokonać mikropigmentacji piegów, cieni na powiekach, czy różu na policzkach.

Makijaż permanentny może dać komfort podczas wszelkich aktywności fizycznych, zwłaszcza tych, które wiążą się z przebywaniem w wodzie. Pozwala on nie tylko na podkreślenie urody, ale także zatuszowanie defektów czy blizn, optyczne powiększenie ust lub oczu, zarysowanie łuków brwiowych. Jest to również zabieg chętnie wybierany przez osoby po chemioterapii, a także osoby, które nie lubią się malować lub nie mogą tego robić, ze względu na alergie.

permanent makeup device

Jak przebiega zabieg makijażu permanentnego ?

Zabieg makijażu permanentnego wykonanego w profesjonalnym gabinecie powinien składać się z trzech faz.

Faza 1

Etap początkowy jest czasem konsultacji. Najpierw linergistka wraz z klientem powinna wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikro pigmentacji. Następnie następuje omawiane są szczegóły zabiegu, oczekiwania klienta oraz wykonuje się próbny rysunek. Niektóre gabinety oferują również wizualizację komputerową.

Faza 2

Faza druga to właściwa część zabiegu, podczas której pod skórę zostaje wprowadzony barwnik. Proces ten odbywa się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego oraz przy użyciu jednorazowej igły. Barwniki wykorzystane do zabiegu muszą spełniać normy europejskie i być atestowane oraz odpowiednio dobrane do koloru skóry i elementu twarzy.

Kreski na liniach rzęs zazwyczaj wykonywane są pigmentem czarnym lub brązowym, a do brwi stosowane są różne odcienie brązów i szarości. Usta natomiast wypełniane są barwnikiem od 2 do 3 tony ciemniejszym niż naturalny kolor.

Odcień różu na policzkach, czy cieni na powiekach dobierane są zgodnie z preferencjami klienta w trakcie wcześniejszej konsultacji. Zazwyczaj sam zabieg trwa od 1 do 3 godziny, w zależności od wielkości obszaru, rodzaju skóry, skali trudności wykonania oraz preferencji osobistych.

Radio waves for the face

Faza 3

Etap trzeci zaczyna się zaraz po zakończeniu aplikacji barwnika i składają się na niego ostatnie kroki do uzyskania pięknego trwałego makijażu. W ciągu dwóch dni od zabiegu z obszaru, który został poddany iniekcji, złuszcza się skóra, mogą powstawać również strupki, co jest naturalną i właściwą reakcją ciała na zabieg.

Nie należy obawiać się silnej pigmentacji makijażu w pierwszych dniach po zabiegu. W ciągu tygodnia makijaż powinien zblednąć o około 50% do poziomu zamierzonego. Gdy po około 4 tygodniach obszar skóry zagoi się, a strupki znikną, należy udać się na kontrolę oraz korektę makijażu permanentnego.

Korekta powinna być wliczona w cenę zabiegu i trwać od 30 minut do dwóch godzin. Jej celem jest uzupełnienie pigmentów w miejscach, w które kolor mógł zostać zaaplikowany uprzednio w niewystarczającej ilości. Może również skupiać się na poprawieniu kształtu nadanego podczas pierwszego zabiegu.

Zobacz nasze urządzenia do makijażu permanentnego.

hifu laser

Jak przygotować się do zabiegu?

Większość zabiegów makijażu permanentnego nie wymaga większych przygotowań. Warto jednak zadbać o to, by przed zabiegiem skóra była dokładnie złuszczona oraz nawilżona.

Ze względu na możliwe infekcje zwłaszcza w przypadku skóry ust, w ciągu trzech dni przed zabiegiem, należy przyjmować preparaty przeciwwirusowe i wzmacniające odporność. W tym przypadku należy skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie leki. W przypadku makijażu brwi ważne jest, aby na miesiąc przed zabiegiem nie depilować włosków, gdyż kształt brwi zostanie nadany przez linergistkę.

lipolaser efekty

Zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego

Ponieważ przez pierwsze dni z obszaru, na którym wykonano makijaż permanentny, złuszcza się naskórek, a sama skóra jest bardzo wrażliwa, istotne jest, aby zadbać o jej nawilżenie.

Należy do tego stosować tylko odpowiednie preparaty, polecone przez osobę wykonującą zabieg. Do codziennej pielęgnacji powinno się używać letniej wody. Twarz można dodatkowo oczyszczać mleczkiem lub tonikiem, ważne jednak aby nie zawierały parabenów, silikonu czy syntetycznych barwników.

Makijaż permanentny brwi i makijaż permanentny ust

Aby nie podrażniać skóry, w dzień zabiegu należy unikać słońca, natomiast przez kolejne 6 tygodni nie należy się opalać ani korzystać z solarium. W pierwszym tygodniu od zabiegu zrezygnować również trzeba z przebywania w saunie oraz basenie.

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

Przed umówieniem się na zabieg kosmetyczny, zwłaszcza taki, który narusza powierzchnię naszej skóry, zawsze warto upewnić się, że salon, do którego się udajemy, przykłada dużą wagę do higieny i sterylności, pracuje na ch sprzętach, ma nieskażoną renomę i dba o swojego klienta. Ważne jest również doświadczenie pracowników, w tym wypadku profesjonalna linergistka.

Mogłeś nas znaleźć szukając: makijaż permanentny, makijaż permanentny brwi, makijaż permanentny ust, makijażu permanentnym, przypadku makijażu permanentnego, dni po zabiegu, efekt końcowy.

iontophoresis
tags: