Jaki zabieg na worki pod oczami?

medica logo
Medika
3/6/2021
-
4
min
medica logoJaki zabieg na worki pod oczami?

Worki pod oczami stanowi współczesny problem wielu osób. To jedna z najczęstszych przyczyn wizyt pacjentów korzystających z usług w gabinecie medycyny estetycznej. Istotne jest to, iż worki pod oczami stanowi problem nie tylko natury estetycznej, ale również zdrowotnej.

Ponadto to bardzo często efekt przewlekłego obrzęku. Nawet poważna choroba może wywołać ich powstanie. Tego problemu nie powinno się bagatelizować. W wielu przypadkach konieczne jest skorzystanie z zabiegu medycyny estetycznej. Obecnie występuje szereg różnorodnych ich typów. Jednym z rodzajów jest coraz bardziej popularna karboksyterapia.

Karboksyterapia jak długo utrzymuje się efekt

Karboksyterapia - czym jest?

Karboksyterapia to metoda, która wykorzystuje gaz, a dokładniej dwutlenek węgla. Ten zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta, a co ważne - nie jest on bolesny. Doświadczony personel medyczny wprowadza gaz śródskórnie oraz podskórnie wykorzystując mezoterapię igłową.

Specjalne urządzenie może dać precyzję, a także powtarzalność i częstotliwość wkłuć. Mechanizm działania dwutlenku węgla jest wielopłaszczyznowy. Przyczynia się on zatem do zwiększenia ukrwienia tkanek, a nawet rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Usuwanie worków pod oczami - mezoterapia igłowa

Efektem jest poprawa odżywienia tkanek. Przy okazji można też dostarczyć tlenu do tkanek. W tym momencie dochodzi do tzw. zjawiska Bohra. Polega ono na zwiększonym oddawaniu tlenu poprzez hemoglobinę podczas zwiększonego stężenia dwutlenku węgla.

Synteza kolagenu i elastyna także stymulują się, a efektem działania jest zwiększone napięcie skóry. W ten sposób e eliminują się worki pod oczami.

galwanizacja zabieg

Karboksyterapia - zastosowanie na worki pod oczami

Poprzez aplikację CO2 w okolicach konturu oczu następuje uruchomienie wiele mechanizmów, które poprawiają wygląd skóry.

Przykładem jest stymulacja produkcji kolagenu oraz przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji, jak również działanie lipolityczne. Karboksyterapię mogą zastosować osoby zmagające się z workami pod oczami albo poduszeczkami tłuszczowymi w okolicach oczu.

Efekty karboksyterapii

Karboksyterapia jest często poddawana okolicom oczu, dzięki swoim zadowalającym i spektakularnym efektom. e poradzi sobie ona z ukrwieniem skóry pod oczami. Zwykle ten problem jest wywołany poprzez słabszą cyrkulację krwi w obszarze dolnej i górnej powieki.

Ten zabieg jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu, co wpływa na poprawę kondycji skóry. Kluczowym efektem karboksyterapii jest rozjaśnienie okolic oczu, jak również zmniejszenie obrzęków. Dodatkowo można dostrzec zredukowanie ciemnych obwódek w okolicach oczu.

Karboksyterapia poprawia kontur oczu, minimalizuje sińce oraz nieestetycznie wyglądające worki i cienie pod oczami. Skóra w okolicach oczu jest zatem ujędrniona, a nawet zagęszczona. To wszystko wpływa na odświeżenia spojrzenia, a także nadanie twarzy młodszego i znacznie wypoczętego wyglądu. Zgodnie z wynikami badań klinicznych, karboksyterapia redukuje cienie pod oczami nawet do 90%!

Zabieg karboksyterapii przeprowadza się bardzo szybko, a wcześniej nie trzeba specjalnie przygotowywać się. Po jego wykonaniu można po zaledwie 10 minutach ponownie wrócić do swoich codziennie wykonywanych obowiązków.

U pacjenta zapewne delikatnie spuchnie obszar, który został poddany zabiegowi, ale to bardzo szybko mija. Należy pamiętać, że nie wolno trzeć czy też moczyć wodą okolic wokół oczu w ciągu kilku godzin od momentu wykonania karboksyterapii.

Potem przez kilka dnia trzeba nacierać skórę maścią z arnika - przyspiesza ona bowiem gojenie. Zabieg mogą wykonać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Karboksyterapia efekty

Przeciwwskazania do wykonania karboksyterapii

Każdy zabieg ma swoje przeciwwskazania. Istotne jest to, że karboksyterapii nie mogą poddać się przede wszystkim osoby zmagające się z:

  • hemofilią i wszelkimi innymi zaburzeniami w gojeniu,
  • chorobami płuc, nerek i serca,
  • anemią,
  • chorobami nowotworowymi.
  • trądzikiem różowatym.
  • stanem zapalnym skóry,
  • jaskrą,
  • infekcją bakteryjną,
  • opryszczką,
  • kobiety będące z ciąży i karmiące piersią.

Seria zabiegów karboksyterapii

Zaleca się, aby nie decydować się tylko na jeden zabieg karboksyterapii tylko wykonać ich serię. Ilość zależy jednak od kondycji skóry w obszarze wokół oczu.

Najczęściej pacjenci wykonują od 3 do nawet 8 zabiegów w częstotliwości wynoszącej kilka dni. Warto dopytać o odgórny pakiet na całą serię zabiegów karboksyterapii w danym gabinecie medycyny estetycznej.

Zobacz sprzęt do karboksyterapii od polskiego producenta

Urządzenie do zabiegu karboksyterapii marki Medika

Podsumowanie

Karboksyterapia to jeden z najbardziej zalecanych zbiegów w walce z workami pod oczami. Tuz po wprowadzeniu śródskórnie dwutlenku węgla, następuje ogromna ilość procesów fizjologicznych w ludzkim organizmie. Dzięki temu szybkiemu zabiegowi można efektywnie zrewitalizować skórę okolic oczu.

Ważne jest również to, że nie ma żadnego okresu rekonwalescencji. rezultaty osiągnie się po wykonaniu całej zalecanej serii zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej.

tags: