Oksybrazja tlenowa twarzy - zabieg
Oksybrazja tlenowa
Oksybrazja, peeling tlenowo-wodny, powoduje poprawienie stanu skóry już po pierwszym zabiegu. Co to jest oksybrazia, kto powinien to zrobić i jakie są przeciwwskazania?
Niektóre osoby traktują ten zabieg po prostu jako kolejną formę peelingu, inne mówią o nim jak o zbawieniu dla skóry, dla której żadna inna metoda nie jest zalecana.
Zabieg stworzono z myślą o kobietach, które mają bardzo wrażliwą skórę i nadal chcą podziwiać efekty podobne do zabiegów mikrodermabrazji.
Zabieg oksabrazji powoduje intensywne złuszczenie naskórka, ale jednocześnie jest bezbolesny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych w postaci podrażnień, które często można zaobserwować przy innych zabiegach, takich jak konwencjonalna mikrodermabrazja diamentowa.
Zabieg trwa około pół godziny, przeprowadza się go w salonach kosmetycznych, a cena wynosi od 100 do 150 zł, w zależności od miejsca, w którym wykonuje się peeling.
Oksybrazja zabieg - Na co to pomaga?
Twarz jest częścią ciała, którą najczęściej poddaje się oksabrazji. Można wykonać ją także na szyi, dekolcie i górnej części pleców. Peeling tlenowo-wodny jest bardzo w usuwaniu zaskórników i niewielkich pryszczy, zwęża pory i reguluje wydzielanie sebum.
e redukuje problemy z powiększonymi naczynkami włosowymi, szarą skórą, zmęczeniem lub nadmiernym łojotokiem. Nawilża i zawiera tlen, poprawia krążenie krwi, wzmacnia. Zmniejsza również blizny potrądzikowe, redukuje zmarszczki, usuwa drobne przebarwienia i poprawia koloryt skóry.
Liczna grupa dermatologów poleca go osobom, które zmagają się z trądzikiem - jest to wywołane przez bakterie beztlenowe, które umierają pod wpływem tlenu wprowadzanego do naskórka.
Lekarze zalecają również ten zabieg osobom zmagającym się z łuszczycą (ponieważ usuwa martwe komórki skóry i nawilża dotkniętą skórę) oraz podczas tym, którzy leczą łupież.
Kosmetyczki często klasyfikują oksybrazję jako tak zwany zabieg bankietowy, ponieważ bardzo szybko odnawia skórę bez skutków ubocznych i nadaje jej świeżego wyglądu.
Oksybrazja twarzy - Jak wygląda ten zabieg?
W przeciwieństwie do mikrodermabrazji diamentowej lub peelingu kawitacyjnego (z którym jest często porównywany pod względem efektów), oksybrazja jest przeprowadzana praktycznie bez kontaktu. Na początku procesu klient zostaje wyposażony w specjalne okulary ochronne.
Następnie, za pomocą specjalnego urządzenia, które przypomina długopis (który kosmetyczka trzyma mniej niż cal), tlen jest wstrzykiwany do skóry pod ciśnieniem, powodując, że martwe komórki naskórka prawie odrywają się od skóry i są usuwane.
Przepływ powietrza i tlenu wynosi 200 metrów na sekundę. Chociaż ten opis brzmi drastycznie, sama procedura jest bezbolesna, a wiele osób opisuje ją jako przyjemną, ponieważ spray z mgły solnej jest rozpylany na skórę podczas podawania tlenu, co daje przyjemne uczucie odświeżenia.
W opinii klientów zabieg jest podobny do podmuchów chłodnego powietrza z wilgotnymi cząsteczkami, które często można wyczuć na wybrzeżu podczas burzy. Podobnie jak na plaży, podczas zabiegu można odczuć lekko słony smak na ustach. Zabiegowi oksybrazji często towarzyszy dodatkowa opieka.
Zabieg oxybrazji - wybierz profesjonalne urządzenia kosmetyczne
W zależności od potrzeb kosmetyczki często nakładają pod oczy płatki kolagenu zamiast okularów ochronnych lub kończą zabieg nakładając ampułkę z koncentratem pielęgnacyjnym dobranym do problemu skóry.
Efekty odświeżenia, oczyszczenia i poprawy koloru można zauważyć już po pierwszym zabiegu, przy drugim trzeba poczekać - na przykład w przypadku skóry tłustej, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Czasami zabiegi trzeba wykonywać regularnie raz w tygodniu.
Peeling tlenowo-wodny można stosować na wszystkich rodzajach skóry. Dla każdego z nich jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.
Nie powoduje występowania skutków ubocznych oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji, co jest jego największą zaletą. Jeszcze w tym samym dniu po wykonaniu zabiegu można bez problemu wyjść na spotkanie i normalnie funkcjonować.
Zabiegowi mogą zostać poddane kobiety w ciąży, których skóra stała się bardziej wrażliwa pod wpływem hormonów lub przebarwień. Jest to dla nich całkowicie bezpieczne i nie naraża ich zdrowia, ani zdrowia dziecka.
Niestety, jak w przypadku większości zabiegów, istnieją przeciwwskazania do tej procedury. Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby, które:
- cierpią na ostre ropne zapalenie skóry,
- mają opryszczkę lub zakaźne choroby skóry
- cierpią na zapalenie zatok - zimna temperatura może pogorszyć jej stan, tak jak mieszanie się zimnego powietrza z podwyższoną temperaturą.
Mogłeś nas znaleźć szukając: soli fizjologicznej, tlenu i soli fizjologicznej, stany zapalne skóry, zabieg oxybrazji, martwego naskórka, stany zapalne, serii zabiegów, włókien kolagenowych, twarz szyja.Zobacz kombajny kosmetyczne, którymi przeprowadzisz zabieg oxybrazji.