Aparatura kosmetyczna w zabiegach przeciwstarzeniowych
Zobacz profesjonalne urządzenia: aparatura kosmetyczna.
Sprzęt kosmetyczny przeciw starzeniu skóry
Kosmetyka przeciwstarzeniowa rozwija się dziś w błyskawicznym tempie. Nieustanne badania, nowe odkrycia pozwalają na coraz ejszą walkę z oznakami upływającego czasu. Jednym z nieodzownych elementów dzisiejszych zabiegów kosmetycznych jest zaawansowana technologicznie aparatura, dzięki której uzyskać można często spektakularne efekty. Urządzenia stosowane były w kosmetyce od dawna, jednak ich współczesne możliwości są nieporównywalnie większe.
[caption id="attachment_83" align="alignright" width="133"]
Urządzenie do zabiegu karboksyterapii marki Medika[/caption]
[caption id="attachment_80" align="alignleft" width="201"]
Radiofrekwencja to jeden z modułów kombajnu wielofunkcyjnego polskiej produkcji - Medika[/caption]
Jednym z najpopularniejszych zabiegów aparaturowych jest dziś radiofrekwencja. W zabiegu tym do odmładzania skóry wykorzystuje się fale radiowe o wysokiej częstotliwości. W kosmetyce ta częstotliwość to 0,5 – 7 Mhz, ale im wyższa częstotliwość tym mniejsze wnikanie fal w skórę.
Zabieg ten wywołuje w tkankach efekt termiczny w wyniku przepływu przez nie prądu wysokiej częstotliwości. Pole elektromagnetyczne wywołuje w tkance ruch jonów, które ocierając się o siebie powodują wytworzenie endogennego ciepła.
Ciepło, jakie wytwarzają aparatury kosmetyczne oscyluje pomiędzy 40 a 45 stopni Celsjusza. Tkanki uwodnione, o większej zawartości elektrolitów ulegają lepszemu nagrzewaniu.
Radiofrekwencja w kombajnie kosmetycznym
Wytworzone ciepło wpływa na włókna strukturalne skóry. Skraca i zagęszcza włókna kolagenowe, przy znacznym przegrzaniu może doprowadzić do ich denaturacji.
Ponieważ z wiekiem włókien kolagenowych jest w skórze coraz mniej i nie są one już tak elastyczne i wytrzymałe, zabieg radiofrekwencji pomaga w przywróceniu ich kondycji. Dzięki podgrzaniu włókna kolagenu napinają się, dochodzi również do stymulacji fibroblastów.
Na skutek rozszerzenia naczyń krwionośnych w skórze poprawia się jej odżywienie i dotlenienie, przyspieszony zostaje również metabolizm komórkowy.
Zabiegów z falami radiowymi używa się w celu poprawy napięcia i elastyczności skóry, spłycenia zmarszczek, redukcji drugiego podbródka i obwisłych policzków, redukcji zastojów limfatycznych i opadających powiek. Fale radiowe wykorzystywane są również wspomagająco jako zabiegi spalające tkankę tłuszczową.
Lasery przeciwstarzeniowe - medycyna estetyczna
Współcześnie w gabinetach kosmetycznych coraz szersze zastosowanie znajdują także lasery niskoenergetyczne i średnioenergetyczne. Wywołują one efekt biostymulacyjny, co oznacza, że pobudzają różne struktury organizmu i jego procesy naprawcze nie wywołując przy tym uszkodzenia naskórka.
Efekt termiczny jest w tym przypadku nieznaczny gdyż tkanki podgrzewane są zaledwie o 0,5 – 1 stopień. Lasery biostymulacyjne wpływają na wzrost i odbudowę komórek i tkanek.
Dzięki ich działaniu szybciej goją się uszkodzenia skórne, zmniejszają się obrzęki i stany zapalne. Zauważono, że najlepszą zdolność przenikania w głąb tkanek mają lasery o długości fali 632,8 nm. W ich stosowaniu obserwuje się najmniejsze rozproszenie fali.
Profesjonalny sprzęt kosmetyczny w zabiegach przeciw starzeniu się skóry
Aby promieniowanie mogło e zadziałać musi zostać pochłonięte przez tzw. chromofory, czyli naturalne barwniki organizmu. Należą do nich melanina, hemoglobina czy enzymy. Promieniowanie laserowe zwiększa syntezy różnych białek, w tym między innymi kolagenu, poprzez pobudzenie aktywności fibrobloastów.
Biostymulacja poprawia ukrwienia i odżywienia tkanek, pobudza regenerację komórek i naczyń krwionośnych. Laser wpływa również na procesy zapalne, hamując ich powstawanie, oraz działa przeciwbólowo co jest związane z wydzielaniem przez organizm endorfin.
Mezoterapia mikroigłowa przeciw starzeniu
Jednym z ostatnio najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych jest mezoterapia mikroigłowa. Z założenia ma ona być nieinwazyjną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. W trakcie zabiegu w skórze wytworzone zostają mikro nakłucia, które mają zastymulować procesy regeneracji.
Nakłuwanie ma również usprawnić i ułatwić transport substancji aktywnych w głąb naskórka. Głębokość tych mikrouszkodzeń zależy od długości igieł stosowanych w zabiegu, jak również od techniki, którą jest wykonywany.
Do mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się niewielkie rolki z igiełkami różnej długości, lub też specjalne aparaty ze sterylnymi, wymiennymi końcówkami, które pracują w sposób pulsacyjny. Zabieg poprawia strukturę naskórka, przyczyniając sie do pogrubienia jego żywych warstw. Stymuluje również wytwarzanie lipidów cementu międzykomórkowego i składników NMF.
Dzięki temu znacznie poprawia się nawilżenie skóry. Mikrouszkodzenia mobilizują również fibroblasty do szybszej produkcji kolagenu i elastyny, co w wyraźny sposób poprawia jędrność i napięcie skóry, przyczynia się również do zmniejszenia blizn i rozstępów. Zabieg można e połączyć z innymi technikami np. sonoforezą uzyskując jeszcze lepsze efekty.
Karboksyterapia zabieg
[caption id="attachment_221" align="alignright" width="300"]
Działanie i efekty mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej[/caption]
Nie można również nie wspomnieć o dobroczynnym działaniu karboksyterapii. Ostrzykiwanie dwutlenkiem węgla stało się dziś jedną z najejszych metod przeciwdziałania efektom starzenia. Zabieg rozszerza naczynia krwionośne, stymuluje również angiogenezę dzięki czemu poprawia dotlenienie i odżywienie tkanek.
Aktywizuje fibroblasty przyspieszając syntezę włókien podporowych, a co za tym idzie przywracając skórze odpowiednią gęstość i jędrność i poprawiając owal twarzy.
Wybór odpowiedniej metody zależy od naszych preferencji a także od oczekiwań i upodobań klientów. Trudno jednak wyobrazić sobie dziś gabinet, który nie ma w ofercie zabiegów ukierunkowanych na szybkie efekty odmładzające.
Po więcej zapraszamy do naszego sklepu: Urządzenia kosmetyczne